Peugeot mirror screen

Anonyymi

Neuvokaa viisaammat. Pösö 3008 on vm 2019 ja minun pitäisi saada Samsung a70 kytkettyä siihen siten, että voisin käyttää googlen navigaattoria. Hain Playsta puhelimeen Peugeotin appin ja kytkin sen auton usb:hen. Mutta miten eteenpäin?
Kiitos etukäteen mahd. neuvoista

3

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Merkkihuollon antama neuvo: Samsungin puhelimet eivät toimi mirrorscreenin kanssa.
      Mielestäni kuitenkin asia on toisin päin: PSA:n ohjelmisto ei osaa kommunikoida androidin kanssa. Omat kokemukseni asiasta vuosimallissa 2020. Kun sitkeästi kokeilee liittää usb johtoa autoon, yllättäen toimiikin moitteettomasti useita kuukausia. Sitten ei taas toimi useisiin kuukausiin. Peugeot mirror screen prrrrr.

    • Anonyymi

      Kännykkään pitää ladata AndroidAuto -sovellus. Sen avulla saat yhteyden pösöösi.

    • Anonyymi

      Moro
      Mulla sama auto vm 2020 lataushybridi. Onko sulla tullut kojetauluun tekstiä "elektronin tila ei käytettävissä:automaattinen toimenpide menossa" Mulla se tulee talvella n. kahden viikon välein eikä lähde pois ennenkuin on ajanut n. 80 km ja 1,5 yhtäsoittoa moottoria sammuttamatta. Sen jälkeen voi taas ajaa sähköllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      24
      4636
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3724
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3095
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2667
    5. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      51
      2599
    6. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      205
      2597
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2390
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      152
      2328
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1945
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      108
      1529
    Aihe