Onko vanhemmat ok?
-Naurahdan välillä veljeni kanssa kun katsomme sarjoja; faija valittaa kun korviin sattuu. Telkasta tulee urheilua; faijan huuto kuuluu helsingistä tampereelle asti.
-Etsin kättä pidempää ilmapumppua kellarista, ei näy missään. Vanhemmat tulee alas ja taikoo sen sinne.
-Kysyn voinko auttaa mutsia missään. Sanoo että ei tarvii. Tunnin päästä valittaa kun kukaan ei auta.
-Faija sanoo et huomenna autat muutossa etkä mene keskustaan. Tänään sanoi että mee nyt johonki pois tieltä kun he täyttävät muuttokuormaa.
-Mutsi muistuttaa aina että laita maski kun käyt kaupassa. Hän menee kauppaan ilman maskia tai muuta suojaa (kassaneidiksi).
-Mutsi: mitäs ruokaa tänään? Minä: vaikka pastaa ja jauhelihaa. Mutsi: ai mun risotto ei kelpaa vai?
-Matikanope muistutti että tehtävät piti palauttaa jo. Mutsi laittaa viestiä lukion rehtorille, palokunnalle, kaupunginjohtajalle ja koko suvulle.
Mitä muuta?
onko vanhemmat ok
2
151
Vastaukset
- Anonyymi
Hauska kirjoitus, samaistuin näin kaksosten äitinä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353