onko vanhemmat ok

Onko vanhemmat ok?

-Naurahdan välillä veljeni kanssa kun katsomme sarjoja; faija valittaa kun korviin sattuu. Telkasta tulee urheilua; faijan huuto kuuluu helsingistä tampereelle asti.

-Etsin kättä pidempää ilmapumppua kellarista, ei näy missään. Vanhemmat tulee alas ja taikoo sen sinne.

-Kysyn voinko auttaa mutsia missään. Sanoo että ei tarvii. Tunnin päästä valittaa kun kukaan ei auta.

-Faija sanoo et huomenna autat muutossa etkä mene keskustaan. Tänään sanoi että mee nyt johonki pois tieltä kun he täyttävät muuttokuormaa.

-Mutsi muistuttaa aina että laita maski kun käyt kaupassa. Hän menee kauppaan ilman maskia tai muuta suojaa (kassaneidiksi).

-Mutsi: mitäs ruokaa tänään? Minä: vaikka pastaa ja jauhelihaa. Mutsi: ai mun risotto ei kelpaa vai?

-Matikanope muistutti että tehtävät piti palauttaa jo. Mutsi laittaa viestiä lukion rehtorille, palokunnalle, kaupunginjohtajalle ja koko suvulle.


Mitä muuta?

2

178

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hauska kirjoitus, samaistuin näin kaksosten äitinä!

      • Pakko kysyä näin otsikon mukaan; OLETKO OK?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1947
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1345
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      105
      1098
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      928
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      781
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      672
    8. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      558
    9. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      76
      544
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe