Kylppärin loisteputki lamppu välkyttää ja naksuu, vaikka vaihdoin siihen uuden sytyttimen. Voiko siis vika olla putkessa?
loistelamppu asiaa
Anonyymi
4
663
Vastaukset
- Anonyymi
Voisko joku vastata? Ilman pilkantekoa
- Anonyymi
Vaihda putki! Sillähän se selviää.
- Anonyymi
Loisteputki on vioittunut . Viallisen putken päät ovat usein myös tummuneet. Loisteputki ei tykkää hyvää jos on päällä vain lyhyen ajan. Tyypiilisesti sitä kipaisee vessassa ja räpsäyttää loisteputken hetkeksi päälle ja sitten vessasta poistuessa sammuttaa naps pois päältä.. Parempi antaa loisteputken olla päällä ainakin kymmenen minuuttia kerrallansa. Putki kestää silloin hyvänä pitempään. Rikkoutuneen loisteputlken kierrätät oikeoppisesti. Ei siis sekajätteisiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.936101Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3335765Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie574949Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3243766Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42285Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362202Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1061303- 101033
- 159902
- 56773