Niin että olisiko kellään mitään vinkkejä kyseisiin kokeisiin??? Jännittää ihan sikana.. Esim. millaisia ne piirrustus-tehtävät ovat?
Huomenna lähihoitaja-linjan pääsykokeet...
figurer
7825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
missä päin pääsykokeet ovat?
olen kuullut, että mikäli täytyy piirtää jotain, ei kannata piirtää tietenkään mitään puukkoa tms... (jos paperille on laitettu pelkkä piste ja pitää jatkaa)
Kannattaa piirtää jotain elävää, esim kukka tai jtn...
voisitko huomenna sitten kertoa että milaiset pääsykokeet olivat? :)
Itselläni kokeet ovat huhtikuun puolessa välissä...
Tampereella on pääsykokeet, ja kiitos vaan jo noistakin tiedoista mitä annoit! :)
Ja voin kyllä tulla kirjottamaan millaset kokeet olivat seuraavaksi kun tänne nettiin pääsen. mutta kuulemisiin! Missä päin muuten sun kokeet on?
Pikkasen kyllä jännittää.. eniten ehkä se psykologin haastattelu. Tietty ne muutkin osiot kieltämättä =) kaipa ne tosta terveyskyselystäkin jotain kyselee, laitoin harvoin siihen päihteet kohtaa, ja toivott sillä sit alkoholin käyttöä nimenomaa tarkotetaa, etteivät luule että huumeita käyttelen :P
laitoin kanssa siihen omaan terveyskyselyyn päihde-kohtaan että harvoin. ja kyllä alkoholi taitaa olla yleisin päihde suomessa ainakin..
mutta tsemppiä meille huomiseen! :) jännittää...
voi olla että mulla kans tulee aikas uneton yö. Harmi ku noihin ei voi oikein valmistautua, toki vähän voi miettiä haastattelua varten jotain. Toivottavasti ryhmäkeskustelun aihe ei olisi mikään vaikee, että osaan sanooki siinä jotain =) Taitaa tulla pitkä päivä jos tosiaa 4 asti varaudutaa siä oleen o.O Noh toivott tää vanhus ny pärjäis testeis ;) hain siihen näyttötutkintoonki valmistavaa koulutukseen samaan kouluu, ei o tullu viä tuloksia.
ensinäkin, etämä piirustustehtävähän on sellainen johon ei ole ns oikeaa ja ainoata vastausta, jotenka sinun teoriasi menee aivan päin honkia (meille sanottiin näin; siellä paikan päällä), jotenka, kannattaa siis piirtää sellaisia juttuja mitä ITSELLE TULEE MIELEEN, ei sellaisia mitä toiset neuvoo!! tää on faktaa..!!
Olen sitä mieltä, että pääsykokeet ei kerro ihmisestä juuri mitään.
Kokeilla ei voi taata kenestä tulee hyvä hoitaja.
Nähty on! ( vaikka kaikista saisi täydet pisteet)
Persoona ratkaisee!
Näin sanoo
läh,hoitajaopiskelija