voiko demntiasta parantua

Kertokaa mulle voiko muistisairauksista parantua tarvisin kiireesti neuvoa. Olisiko siis paikalla joku alan asiantuntija!??
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei täällä ole asiantuntijoita,
enkä minkään ole asiantuntija, mutta en ole koskaan kuullut/lukenut kenenkään parantuneen muistisairaudesta. Muistisairauksia on erilaisia ja ne etenevät eri lailla
ja eri ihmisillä eri lailla.
Muisti voi mennä monestakin syystä, voi vaikka loukata päänsä.
Se on sitten muistinkin kannalta aivan eri asia.

Äänestä
  • Selvä kiitoksia silti pikaisesta vastauksesta tämä tuli tarpeeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kertokaa mulle voiko muistisairauksista parantua tarvisin kiireesti neuvoa. Olisiko siis paikalla joku alan asiantuntija!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu