accordin(-87) "Brake lamp" valo

Kyseinen valo alkoi palamaan kun piti lukita jarrut pohjaan noin tunnin ajaksi. Jarrut kyllä toimii mutta ovat ehkä vähän takapainotteiset. Kun auton käynnistää niin valo ei pala mutta kun koskee jarruun niin alkaa palamaan. Missä vika?? Jarrunestettä on ainakin riittävästi.
2245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkistappa jarrupalat,taitaa olla kuluneet, sama valo ilmoitta myös million on palojen vaihto tarve!

Äänestä

Se ilmoittaa palaneesta jarruvalosta. Itselläni oli vuonna miekka ja kivi tuollainen koppero ja korjautin tuota vikaa, jolloin vaihtoivat uuden polttimon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maza kirjoitti:

Kyseinen valo alkoi palamaan kun piti lukita jarrut pohjaan noin tunnin ajaksi. Jarrut kyllä toimii mutta ovat ehkä vähän takapainotteiset. Kun auton käynnistää niin valo ei pala mutta kun koskee jarruun niin alkaa palamaan. Missä vika?? Jarrunestettä on ainakin riittävästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu