Swappie ip 8 akku

Anonyymi

Siis tässä 10pv ollut käytössä Swappien ip 8 kuntoluokka on erittäin hyvä. Muuten puhelin toimii hyvin mutta akun kapasiteetti ruvennut vähenemään... sillon kun puhelin otettiin käyttöön akunkapasiteetti oli 100% nyt on 94% siis 6% kapasiteetista jo mennyt?! Ja eilen kävin lenkillä niin ennen kunnlähdim oli 96% ja kun tulin 94% miten tää on ees mahdollista? Pitäis varmaan laittaa Swappielle jotain viestiä...

11

2394

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käytetyn puhelimen akku voi olla vaikka 1,5v vanha,ostohetkellä näyttää hyvät % kk päästä ihan mitä vain. ⚠️

    • Anonyymi

      Apple-fanit voivat vaikuttaa fanaattisilta - ja tälle vaikutelmalle on ehkä tieteellinen pohja. Brittiläisten tutkijoiden mukaan Apple-intoilijoiden keskuudessa Appleen liittyvät asiat stimuloivat samoja aivojen osia kuin uskonnolliset kuvat.

      Uusi BBC:n dokumentti, Secrets of the Superbrands, on selvittänyt, miksi Applen ja Facebookin kaltaisilla teknologian megabrändeillä on niin vahva vaikutus ihmisiin.

      Dokumentissa tutkitaan, mitä tapahtuu Apple-fanaatikon aivoissa. Aivoskannauksen avulla tiedemiehet tutkivat, miten erään Apple-intoilijan aivot reagoivat Applen tuotteisiin. Tutkimuksessa ilmenee, että ne reagoivat samalla tavalla kuin uskonnollinen ihminen reagoi uskontoon.

      "Isot teknologiabrändit hyödyntävät aivojen alueita, jotka prosessoivat uskontoa", eräs tiedemies sanoo dokumentin mukaan. Dokumentti kiinnittää huomiota siihen, että monet Applen liikkeet muistuttavat monella tavalla uskonnollisia palvontapaikkoja.
      Kun Apple tuo uuden tuotteen myyntiin, innokkaat fanit ovat hyvissä ajoin jonottamassa kauppojen ulkopuolella. Joidenkuiden mielestä tällaisessa innossa on kyse uskonnollisesta hurmoksesta. Epäilys ei ehkä ole perätön.

      Cnet kirjoittaa New Yorkin yliopistossa työskentelevän kulttuurihistorioitsijan, professori Erica Robles-Andersonin havainnoista, jotka antavat tukea kulttitulkinnoille.

      Professori oli käynyt tutustumassa kohteeseen Apple-myymälässä Manhattanilla: ”Ilmiselvästi kultti”, hän toteaa.

      Jo kaupan suuret raskaat ovet pönkittävät vaikutelmaa. Niillä ei ole muuta tarkoitusta kuin saada paikka näyttämään tärkeältä. Koko liikkeen arkkitehtuuri tähtää siihen, että tulija vaikuttaa pieneltä ja tila kerrassaan ylimaalliselta. Kattoikkunat ja portaikot tukevat vaikutelmaa.

      Teknisiä ongelmia palvelutiskillä ratkovia asiantuntijoita Robles-Anderson vertaa kultin pappeihin.

      • Anonyymi

        Kirjoituksistasi päätelleen olet itse TODELLA FANAATTINEN Android-fani, kun tuollaista suollat joka paikkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kirjoituksistasi päätelleen olet itse TODELLA FANAATTINEN Android-fani, kun tuollaista suollat joka paikkaan.

        Ainahan se Vapunen on Android lammas ollut


    • Anonyymi

      Katsoin iPhonea swappiella ja huomasin että lasia uudempiin mallien hinnat oli sitä tasoa että uuden käyttämättömät puhelimen osto tuntui järkevälle. Sain 12 mini 128 puhelimen pitkällä maksuajalla. X 128 olisi maksanut suhteellisen paljon ja niissäkin oli 64 muisti. Seiskaa tai kasia en edes vakavasti miettinyt.

    • Anonyymi

      Eilen just vaihdoin Swappielta ostettuun puhelimeen akun. Applen alkuperäinen akku oli paikoillaan, ostohetkellä näytti 100% (noin puoli vuotta sitten). Nyt ei pysyny virta enää olleenkaan. Eipä ihme, akku oli valmistettu 2017. Nyt on tarvikeakku paikoillaan, valmistettu 2021.

    • Anonyymi

      Klarnalla tulee korkoa,operaattorilta 0€

      • Anonyymi

        Klarnalla ei tule senttiäkään korkoa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Klarnalla ei tule senttiäkään korkoa

        Jos otat erämaksuissa klarnalta vaikka 239 maksavan luurin, paljonko maksat?
        ja sama operaattorilta, kumpi tulee halvemmaksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos otat erämaksuissa klarnalta vaikka 239 maksavan luurin, paljonko maksat?
        ja sama operaattorilta, kumpi tulee halvemmaksi?

        Miksi sitä minulta kysyt.
        Paljon maksaa hernekeitto tuossa mun lähikaupassa, alahan vastata?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos otat erämaksuissa klarnalta vaikka 239 maksavan luurin, paljonko maksat?
        ja sama operaattorilta, kumpi tulee halvemmaksi?

        Operaattorilta 36 kuukauden koroton maksuaika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1935
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      875
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      126
      665
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      575
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      64
      513
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      299
      512
    11. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      497
    12. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      483
    13. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      36
      472
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      32
      451
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      425
    17. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      9
      407
    20. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    Aihe