Ei viitsi edes seurata, kun tietää, päivästä toiseen samaa. Kuluvan vuoden tietää jo etukäteen.
" Kohokohdat" puuduttavat samat, Dubai, juhannus, katsotaan..
" Kohokohdat" puuduttavat samat, Dubai, juhannus, katsotaan..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Miksi sitten edes vaivaudut tänne tekee aloituksen ? Ei ketään ole pakotettu, seuraa instassa eikä missään muuallakaan mediassa ketään.Martina elää nyt tavista elämää lastensa kans, ei siihen tarvita mitään ökyotsikoita ollenkaan.
Onko Martina ryhtynyt elämään " tavis" elämää, ei kai ??
Kyllä narsismi on tässä ihmisestä ottanut täydellisen otteen. Mitään muuta ei suusta tule, kuin minä minä mulle mun mä mä
Kuuluu hänen prändiinsä , ihan normii kun on somessa vaikuttamassa
Toden totta kuuluu Martinan " prändiin " Martinako se täällä taas kommentoi ?
Kiero, kova, MINÄ MINÄ MINÄ. Ei tee mitään lastensa kanssa...normi asioita....wau mikä LEIJONAEMO....
Ilkeä...haukkuu muita ja pirauttaa itkut ja kääntää asiat niin että hänelle edulliset.
Pataljoona assareuta siivoomassa negatiiviset kommentit pois jotta insta ym. on yhtä kehua....
Rauha...rakkaus ja KIITOLLISUUS😍😍😍
Minusta Martinan insta on kiinnostavaa seurattavaa.
Mutta tämä palsta, jos kerrot jotain positiivista esim Martinasta, alkaa sellainen haukkumis kommenttien tulva.
Täällä erimieltä olevat henkilöt ei pysty asialliseen viestien vaihtoon ja keskusteluun.
Paitsi Martinaa puolustavat kommentoivat hyvin ja kertovat näkemyksensä.
Ilmeisesti sun paikka on siellä instassa seurata Martinaa. Mä en viitsisi rahoittaa.
Matka vaikka
Dubaihin.kuva sydän naaman päällä .herra
C tai
B .ihana rakkauden täyteinen loma.tulomatka hiljaa.kyb EU taoahtynutkaan mitään .siunattu .kiitollinen .onnellinen
Tyhjänpäiväinen
Kait se negatiivinen palaute kertoo jotain, henkilöstä Martina Aitolehti !
Ei ihmisiä kiinnosta rahotatko vai et
Kyllä hävettäisi jos kaverit näkisi, että instassa seuraa jotain Martinaa...
Totuus on kuitenkin se, sun kaltainen henkilö ei osaa ollenkaan hävetä yhtään mitään.
Samaa mieltä.
Martina on mielenkiintoinen, eikä vähiten siksi että on ahkera ja työteliäs ja monessa mukana. Arvostan äitinä ja yrittäjänä.
No se voi olla totta, Martsun seuraaminen voi olla noloa 13 vuotiaalle, ehkä Sohvi on parempi kohde sinun ikäiselle. 😄
Kertoo sen, että täällä on muutama ihminen jotka päivästä toiseen haukkuu. Samat, jotka työntää Martinan joka ketjuun. Ei monta ja luulevat negatiivisilla kommenteilla olevan jotain merkitystä.
Joku teinikö täällä kavereiden kanssa on Sofian puolesta ottanut tehtäväkseen haukkua Martinaa keskustelupalstoilla.
Olen aivan varma, että täällä on alaikäisiä kommetoimassa. Huomaa selvästi kommenteista, kun mitään elämänkokemusta ei näy olevan.
Älä anna heidän mielipiteidensä vaikuttaa , elä omaa elämää , kerta olet kiinnostunut kumminkin
Yhtään ala-ikäistä ei Martinat ja Sofiat kiinnosta. He ovat alaikäisten mielestä keski-ikäisiä.
Martinasta vouhkaa ihan muut tahot.
Martina on miehen näköinen,.Oletteko huomanneet saman? Käyttääköhän jotain lisäravinne jutskaa. Muotojahan niillä ei oikein saa,mutta lihaksistoa jonnekkin.
Ja eleet ja tavat kuin miehellä. Oikein äijien äijä 💪
Ompas sulla kaunis miesmaku, pidän aivan erinäköisistä ja treenatuista miehistä.
Täyttä soopaa. Martina on naisellinen ja samaan aikaan treenattu. Just hyvä ja ennen kaikkea ihan aito kroppa.
No juu, voi varmaan sinun mielestä olla. Olet vielä niin nuori, että unelmasi on enemmän noissa huuli- ym. täytteissä. Mutta kun ikää tulee enemmän, perustat perheen, niin sitten alkaa tuo oma kunto ja hyvinvointi olemaan tärkeämpää.
Huudatte nettikiusaamisesta ja itse haukutte mitä typerimmistä asioista kuten ihmisen ulkonäkö. Täytyypä muistin virkistykseksi tehdä aloitus sohvan ulkonäöstä ja lukuisista toimenpiteistä mitä sille on tehty. Saatte taas kurkkusuorana huutaa kiusaamisesta. Ettekö reppanat jo ymmärrä.
" Aito kroppa " voi helvetti, miltä näyttäisi ilman nyt jo rupsahtaneita ja muhkuraisia silikoni-implantteja ???
Kyllä näköjään tuo kommentointi on sitä tyyliä, että ihan pikkutyttöset asialla. Mitäpä jos niitten äiti tietäisi?
Martinaa seuraa liikunnaliset ihmiset ja sieltä löytyy todella sisältöä. Ymmärrän hyvin jos ei kiinosta sohvaperunoiden seurata. Minä tykkään liikua ja syödä terveelisesti, joten seuraan Martinaa. Tietysti myös ostan valmennuksia.
Hukkaan menevät rahasi !
Meilläpä on rahaa, ei tarvitse kinua vanhemmilta, kuten sinun täytyy tehdä👍👍
Tyhjin julkkistyrkky nykyään. En kyllä instaansa seurais, on niin tyhjäpää, itse ei varmaan tajua?
Itse Einsteinin asialla, kuolemattomia viisauksia ostareissa notkuilta isänmaan toivoilta 😄😄😄
Täällä nämä muutamat näyttää kyllä olevan oikein ajatusten tonava.
Samaa jauhetaan joka ketjussa,
Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun MartinaMutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina,Mutta kun Martina
Kuulitteko nyt kaikki: Mutta kun Martina
Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso,Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso, Hanko, levi, tuomiot, en katso,Hanko, levi, tuomiot, en katso,
Kuuliko nyt kaikki, Martina, hanko, levi, 10 vuotta, tuomiot
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
On, kiteytin vain yhteen viestiin, palstan fanaatikkojen sanoman.
Yksi unohtui....... #kiitollinen#onnellinen#siunattu#
Jaaha jollakin levis kasetti.
Juu muuten, nuo puuttuu tuosta listasta😄
Vituttaako, vituttaako - kuuntelen...
Hyvä oivallus todella 😂👏
Martinan aitous ja elämänmakuinen elämä koukuttaa. Martinasta voisi tehdä Kardashianit tyyppisen sarjan, jotta hänen tekemisiään voisi seurata livenä. Glamouria Suomen arkeen.
Olisi siinä glamouria kerrakseen, Taas tämän assistentti neidin haaveilua , juuri niin eroottista ! hahhaaaa.
Ja juuri kun iholla sarjan tuotanto ilmoitti, kuinka teki henkilövalinnoissa oharit, ei kiinnosta katsojia.
Samaa katsoisin kyllä mielelläni Martina, on sähäkkyyttä kauneutta enerkiaa symppis herkkä todella ♥️ rakastettava.
Missä näin lukee??? Linkki??
Minusta Martinan elämä junnaa nyt paikoillaan, samaa päivästä toiseen. Täytyy tehdä jotain kiinnostavaa, että seuraajien mielenkiinto säilyy. Ihan kuin aika olisi mennyt ohi.
Ehkä ikä tullut vastaan. Kalasatamasta ei myöskään saa samanlaista rekvisiittaa taustaksi kuin meidän Hangosta, meidän Leviltä ja meidän Marbellan huvilasta.
Kivasti hiplaa sormillaan kasvojaan jatkuvasti kun selittää jotain instassa.
Että joku jaksaa, levy junnaa paikoillaan, meidän hanko, levi, marbella jne
Mutta ihmisillä on yleensä maneereja joihin ei itse kiinnitä huomiota, esim vaikka tuo kasvojen hiplaus.
Toiset haroo hiuksia, toiset napsuttelee sormilla jne
Niin tuo harominenhan osoittaa kuinka hermostunut ihminen on.
Kyllä jokainen hiplaisi kasvojaan jos sinne tungetaan sinne kuulumattomia aineita.
Juu, näytti hieman oudolta 🤪
Ihan tuli nälkä, kun katsoi Martinan instaa.
Siellä valmistui niin hyvännäköistä vuohenjuusto kanaa. Pitääpä kokeille, helppo ja nopea valmistaa.
Ja erittäin runsassuolainen.
Ihan pienenä vihjeenä: ehkä reseptien kohdalla löydät kuitenkin laadukkaampaa ja monipuolisempaa kokkailua jonkun ruokabloggaajan instasta😂
Ahaa eli ainoa vika tuossa ruuassa oli, että se oli Martinan instassa.
Ruoka oli tehty laadukkaista aineksista, naturel broilerin paloja ei mausteliemessä lilluneista.
Italialaisia Mutti tuotteita on kehunut jopa suomalainen keittiömestari ja ravintoloitsija Henri Alen.
Mutta kun oli taas ihan pakko mollata, edes ihan vähän.
Suolaisuuteen en ota kantaa, kun ei ole purkkeja kädessä, mistä voisi suolapitoisuudet tarkastaa.
Martinan tekemässä ruuassa, ei ollut mitään vikaa.
Koulutus kannattaa: ruoassa, pilkku turha.
Oletko syönyt Martinan tekemää ruokaa? Eikös se häpäissyt jossani ruoka ohjelmassa kun ei tiennyt mitään ruuanlaitosta. Eskokin nauroi.
😂😂😂
Moikkelis moikkelis, Martinan elämä on monimuotoista seikkailua tilanteesta ja paikasta toiseen. Levillä, Dubaissa, Marbellassa ja Lontoossa. Yritystoiminta ja vastuu asiakkaista pitää hänet tietty myös Suomessa. Rikas elämä on antoisaa. Terkut äityleille täältä aurinkovarjon alta terassilta 😎😎❤️❤️🌞🌞
Katos. Nyt moikkelis,"muisti" , että on lomamatkalla. Monta viikkoa jo pakannut laukkua. Eikö lomalla ole muuta tekemistä, kuin kirjoitella juorupalstalle? Koita nyt jotain keksiä...
Tuo moikkelis käy täällä tahallaan pilaamassa Martinan mainetta. Ihan piilov*ttuilua on.