Eli onko ollut mitään juttua siitä siellä paikan päällä, että koronarokotteet saaneet pääsevät maahan ilman testejä tai mahd, karanteeneja, kiitos, jos saan asiallisia vastauksia, sinne kuitenkin lennän.
Vastaukset 4
Mene Ruotsiin.
Sinne otettiin viime vuonna yli 90 000 maahanmuuttajaa ilman mitään testejä.
Kai siellä joitain turisteja testattiin; tiedä häntä.
Kun menet Tukholman tai Göteborgin lähiöihin niin siellä kaikki ovat turkkilaisia tai sieltä tulleita. Höpise siiten niien kaa.- Anonyymi
Avohoitojakso on näköjään taas alkanut.
- Anonyymi
Helmikuun loppun asti vaaditaan negatiivinen PCR-testi. Lennoille ei pääse ilman sitä. Karanteenia ei ole.
- Anonyymi
Ruotsissa on kylmä ja kallista, Turkissa lämmin ja halpaa, se miellyttää enemmän, turkkilaiset ei mua kiinnosta, halpa aurinkoloma vaan.
Mut kiitos vastaajille, ton negatiivisen covid testin tiesin, kyse oli, että auttaako asiaa, kun on saanut covid19 rokotteen ja tehosteen, että pitääkö vielä olla neg.testitulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311384
- 881252
- 81736
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11670- 27667
- 47543
- 19535
- 44515
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115509- 41492