Alasajo tapahtuu vuonna 2023.
UPM Jämsänkoski
Anonyymi
15875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
2123
Höpö höpö ota lääkees.
Arvioisin , että 4-6 vuotta pyörii koneet. Sitten tarrapapereiden valmistus siirtyy muualle eikä koko PK6:n tuotantoa enää tarvita.
Paikallinen työtön hullu-ennustaja, mikä ei ole ollut ikänä työelämässä. Aitantaa.
Onneksi Ilmarin maksaa reilua eläkettä - ei haittaa. Rullat on rullattu!
Aika näyttää. Vaikka puolaan tehdään uusi linjasto.
Aloittaja voisi miettiä mitä suusta päästää. Jos pahaolo on niin mene lääkärille juttelemaan..
Ei mene niin kauaa...
Mikä teitä vaivaa että jaksatte höpötellä,tulvaisuudesta totuus on karu kuitenkin noin 10v päästä ja ei elämä lopu vaikka kuinka paperinteko loppuis eihän montaa kuntaa ole edes missä paperitehtaita on ja ne muutkin kuitenki pärjää ihan elinvoimaisilla muilla aloilla.Tuntuu et kateelliset sossun luuserit näitä kirjoitteelee ainakin näin ymmärrän joten antakaa niiden kirjoitella ihan mitä vaan.
Totuus tekee kipeää, faktaa on että j-koskin kulkuu kohti tiensä päätä, näin se vaan on.
Toivottavasti kaipolaan tulee kartonkitehdas.
Katelliset ei voi mitään sit asialle.
Kohta se hiljenee ihan kohta.
Alle 3 vuotta koski on hiljainen.
Eihän norm.työntekiä toivo toisen työntekiä/veronmaksajan töiden loppumista mut niin kuin jo totesin aikaansa täällä viettävät yhteiskunnan elätettävät luuserit pitää keskustelua yllä että suorastaan säälin heihän puolestan.
Voisiko Measurex astua palstalla kommentoimaan Jämsänkosken kohtaloa? Millaisia ajatuksia liikkuu Winfriedin päässä aiheeseen liittyen?
Ei ole kateelista lausua asioista totuudenmukaisesti, eikä kukaan täyspäinen ala moista väittäänkään.
spelaatiot sillä mikä tehdas loppuu milloinkin on ymmärettävää, tehtaita tulee loppumaan useita.