Moi,
sarjassamme tyhmä kysymys mutta meillä vanha Allaway-keskuspölynimuri, ollut vähällä käytöllä. Letku rikki, pitäisi vaihtaa mutta katsoin hintoja ja sehän on yli satasta. Kysymys (se tyhmä): mikä estää ostamasta esim. Puuilosta metritavarana letkua ja liittämästä sitä tuohon?
Keskuspölynimurin letkun vaihto
Anonyymi
3
2722
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mikään. Jos letku viheltää, käännä toisin päin.
- Anonyymi
Erinomaista, kiitos ja kuitti!
- Anonyymi
Rikkinäinen kohta kannattanee leikata puukolla kokonaan auki ja laittaa siihen liitoskappale/jatkokierrekappale ja teipata tukevasti kiinni.
Jos on rikki liittimen kohdalta, niin sitten voi olla hankalampi.
Tuo on 38 mm ulkomitan letkuun. Keskuspölynimureissa saattaa olla isompiakin
https://www.huoltopalvelu.com/epages/huoltopalvelu.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/Huolto/Products/W7-85021
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237306Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite945968Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1104009- 1413984
- 1631793
- 581628
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311530- 381341
- 281321
- 451312