https://koronarealistit.com/who-positiivinen-pcr-testitulos-ei-yksinaan-oikeuta-koronavirusdiagnoosia/
Tajuatteko? Jos ette niin ei sitten.
Lukekaa tämä juttu
9
80
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä mielenkiintoista tai uutta tuossa WHO:n uutisessa on? Tietenkin kaikissa testeissä on mahdollista tulla "väärä positiivinen". Testi tunnistaa näytteessä olevan viruksen RNA:n. Virusta tai sen osia voi olla kehossa vielä taudin sairastamisen jälkeen vaikkei enää aktiivista tautia ole. On myös mahdollista, että virusta on kehossa, mutta se ei ole aiheuttanut varsinaista oireista tautia.
- Anonyymi
Mikäs se teidän korona-kieltäjien suuri pointti tässä on?
Se että positiivisiksi todettuja ei pitäisi kieltää levittämästä tautia?
Se että koska on erehtymisen mahdollisuus, niin kaikki tulokset pitää hylätä?
Eli jos yksi on vankilassa väärin perustein, kaikki ovat syyttömiä???
Edes tähän huuhaa-väitteeseen teillä ei ole näyttöä, mutta nyt kaikki tulokset pitäisi kumota, koska teidän mielestänne on jokin yksittäinen tapaus, jossa tulokset eivät ole luotettavia, vaikka tämäkin on vain teidän arvionne, eikä ammatilaisten?
Kertokaa lisää viisauttanne! - Anonyymi
mutta tämän mukaanhan meillä yhteiskunnan toimintoja suljetaan ja se on todella paha asia. Kyllää tässä on ainoa syy lääketehtaiden rahan saanti, lääkäreiden ja muiden korkeissa viroissa olevien nk. etuuksien säilyttäminen ja ihmisten saaminen karsinaan. Ei kerrota mediassa suomalaisille mitään sellaista mikä voisi saada aihetta epäillä tätä koko esitystä. Väännellään tilastoja ja rokotteiden väliä 3 vkosta vaikka rokotteen valmistaja puhunut muuta, Kuka oikeasti jaksaa enää pysyä kärryillä siten että olisi jollainkaanlailla luotettavuutta näitä tahoja kohtaan?
- Anonyymi
Tästähän voidaan johtaa että koronavirus on paljon väitettyä tappavampi, koska suurin osa raportoiduista tautitapauksista ei ole oikeita tartuntoja. Sen takia kun jaetaan kuolleiden määrä rekisteröityjen tautitapausten määrällä, ja sitä kautta lasketaan viruksen aiheuttama kuolleisuus, saadaan tulokseksi liian pieni luku.
- Anonyymi
Miksi sitten Ruotsissa kuoli 2017 vuonna enemmän ihmisiä kuin vuonna 2020?
Kuten tiedät Ruotsi ei tehnyt tyhmiä koronarajoitteita.
Vai onko tämäkin salaliittoteoria? HUI- Anonyymi
Pupoua. Ruotsissa kuoli 2020 selvästi enwmmän ihmisiä kuin muina vuosina. Asian tarkastamiseen meni alle minuutti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pupoua. Ruotsissa kuoli 2020 selvästi enwmmän ihmisiä kuin muina vuosina. Asian tarkastamiseen meni alle minuutti.
Laita selventävä linkki! Jos et laita niin ole hyvä ja poistu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita selventävä linkki! Jos et laita niin ole hyvä ja poistu!
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/3224258
Siinä ensimmäinen googlella vastaan tullut linkki. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/3224258
Siinä ensimmäinen googlella vastaan tullut linkki.suomalainen, luotettava, kaikenkertova mediahan se tietysti tietää parhaiten....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892