Telia mobiililaajakaista on tähän mennessä toiminut moitettomasti mutta tänään se rupesi yhtäkkiä heti ammusta klo 8 pätkimän ja nyt kun klo on jo 23 ja vieläkin pätki vaikka on Vaasan keskusta ja mitän asetuksia en ole muuttanut mistä yhtäkkiä tällainen pätkiminen.
Telia rupesi tänään pätkimän ja on sittä koko päivä.
3
797
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan normaalia mobiiliyhteyksille..
- Anonyymi
Kyllä mobiili toimii, rekisteröi telian debiili, jotta voimme myydä teille persettä.
Eikös tällaiset ilmaiset pitäisi olla ihan julkisia.
- Anonyymi
Käynnistä päätelaite uudelleen. Jos käytät wlania, niin joku naapurin laitekin saattaa häiritä samalla taajuusaluella, ja hidastaa yhteyttä.
Itselläni on pöytäkoneessa sen takana lyhyen johdon päässä usb-wlan-tikku, ja ihmettelin välillä hidasta yhteyttä. Lataus oli tosi hidas alle 1 Mbit/s, ja lähetys parempi 5–10 Mbit/s. Kun mittasi suoraan puhelimesta, niin lataus oil yli 80 Mbit/s ja lähes noin puolet.
Olin siirtänyt metallisilla jaloilla olevan pöydän sopivasti tikun eteen, ja se heikensi wlan-signaalia. Kun siirsin pöytää viitisen senttiä, niin nopeus korjaantui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t485324Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783223Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel233074HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432921Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L342197Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi501755Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271676Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4181384Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2611338