Lahti tekee talvi toisensa jälkeen naurettavaa "lumikauppaa". Kaduilta ajetaan lunta lumenkaatopaikoille. jossa on rekisteröidään kuorma-autojen käynnit kortille. Ja kas toiset virkamiehet ajattavat lunta kaupungin omille lumiksa-alueille. Näin virkamiehet työllistävät tyhjällä leikkipuuhalla toisiaan.
Lahti myy itselleen lunta - virkamiehet työllistää tyhjällä itseään
4
79
Vastaukset
- Anonyymi
Tehdäänhän päästökauppaakin.
- Anonyymi
Pitääkö aloitus todella paikkansa? Meidän kaupunginjohtajastamme ei taida olla minkään valvojaksi ja on eräs suurimmista kulueristä eräänä turhakkeena.
Ei tämä asia kuulu kaupunginjohtajalle, mutta ei hän myöskään tällekään asialle tee mitään. - Anonyymi
Kyllä lumikuormista peritään maksu Lahden kaupungin pussiin. Maksajia ovat kuorma-autot, jotka rahtaavat lunta Lahden kaupungin lukuun. Eli oikein tyhmää toimintaa. Mutta työllistäähän näitä virkamiehiä.
- Anonyymi
Tätä kaupunkia johtaa mafia. Mafia tekee kaikkensa että oma porukka saa mahdollisimman paljon rahaa, urakoita ja muuta hyvää. Kaupungin tulevaisuuden kehittämisen kanssa millään ei ole väliä. Katsotaan vain lyhyellä aikavälillä että saadaan rahat varmasti pois. Kaupunkia pitäisi kehittää niin että jälkipolville jäisi mahdollisimman hyvä Lahti kuten kuten päättäjät joskus kauan aikaa sitten. Jälkipolville jää nykypäättäjistä aika lailla toisenlainen kuva historiaan kuin päättäjistä silloin kun lahtea kehitettiin pitkällä aikavälillä välittämätta omasta ja kavereiden hyvästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä21011961- 298228
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596363Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1785299- 585000
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai514533Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1194451- 1193956
- 833462
- 562010