Nyt se sitten leviää

No, toivotaan ettei kovin pahasti.
15164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Leviskö sun auto?

Hajosiko tojotasi?

Äänestä

Mä veikkaan, että aloittaja tarkoittaa koronaa.

Äänestä
  • "aloittaja tarkoittaa koronaa"

    Pahempaa....

    Äänestä

Sosialismi maan hallituksen toimesta? Älä pelottele, kun kohta lapsetkaan ei uskalla lähteä kouluun, kun pelottaa moinen...... Ja paljonkohan tätä lunta ja pakkasta olisikaan, ellei olis tätä ilmaston lämpenemistä....

Äänestä
  • Rajat kai vuotaa ulospäinkin, joten toivottavasti sosialismi löytää reiän.....

    Äänestä

Pe 19.3.21

Jämsässä todettu yksi uusi koronatartunta – Kuhmoisissa seitsemän ihmistä karanteeniin.
Hallintoylilääkäri Palosen mukaan ulkopaikkakuntalainen, myöhemmin koronapositiiviseksi testattu henkilö vieraili Kuhmoisisa. On mahdollista että virus voi olla muuntovirusta ja tarttua herkästi.

Äänestä

Muuntovirus? Tumma vai vaalea pesäke?

Äänestä

✅ Jämsässä todettiin kahdeksan uutta tartunta-tapausta pe 26.3.21 iltana
✅ altistuneita näiden seurauksena 28 henkilöä.
✅ tartunnan saaneet ja altistuneet on tavoitettu ja asetettu karanteeniin,
✅ tartunnan saaneet henkilöt ovat eristyksissä
Viimeisen viikon kuluessa Jämsässä on todettu 12 uutta koronavirustartunnan saanutta ja näiden lisäksi 68 koronavirukselle altistunutta henkilöä. Tartunnat näyttäisivät pääosin liittyvän yhteen ja samaan, uuteen tartuntaketjuun.

Äänestä
  • Tuo on nyt paha tilanne. Haistakoot pitkät ne, jotka ilman todella painavaa syytä käy nyt Jämsässä! Tai Tampereella.

    Äänestä

Tuttuni kävi tänä aamuna Jämsässä kaupoilla.

Äänestä
  • Miksi kävi? Ajatteleeko hän lainkaan, että nyt ei kannattaisi käydä kaupoilla (oletan, ettei kyse ole vain ruokakaupoista)... On se kumma juttu, että vaikka maan hallitus sanoo, että kontaktit pitää minimoida, osa ihmisistä jatkaa entiseen malliin kuin mitään pandemia ei olisi olemassakaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi kävi? Ajatteleeko hän lainkaan, että nyt ei kannattaisi käydä kaupoilla (oletan, ettei kyse ole vain ruokakaupoista)... On se kumma juttu, että vaikka maan hallitus sanoo, että kontaktit pitää minimoida, osa ihmisistä jatkaa entiseen malliin kuin mitään pandemia ei olisi olemassakaan.

    Täyttä tyhmyyttä ja muista piittaamattomuutta, Saattaapa piittaamattomuus napsahtaa omaankin nilkkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi kävi? Ajatteleeko hän lainkaan, että nyt ei kannattaisi käydä kaupoilla (oletan, ettei kyse ole vain ruokakaupoista)... On se kumma juttu, että vaikka maan hallitus sanoo, että kontaktit pitää minimoida, osa ihmisistä jatkaa entiseen malliin kuin mitään pandemia ei olisi olemassakaan.

    Se on sellaista perussuomalaisuutta, että turvavyötä pidetään (jos pidetään) vain poliisien takia ja niin lyhyttä matkaa ei ole ettei sitä voisi autolla kulkea ja pandemiaohjeetkin on hyviä vain jos ne ei kosketa ihteä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No, toivotaan ettei kovin pahasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu