Johannes Loima kuollut 27-v.kehonrakentaja oli hän.

Anonyymi

Mielenterveysongelamat olleet hänellä vakavat ja sitten tietenkin ne hormonit mitä nää käyttävät kroppaansa kehittämiseen.

3

1483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei siis ollut onnellinen kaveri, vaikka väittävät, että liikunta tekee ihmisen onnelliseksi. Varsinki salilla käyminen.

    • Anonyymi

      Niin käy, kun käyttää lääkkeitä ja viinaa yhtä aikaa.

    • Anonyymi

      Steroidit aiheuttaa niitä mielenterveysongelmia, asiasta pitäisi puhua enemmän.

      "Oftebrot sanoo hoitaneensa vastaanotollaan satoja dopingin käytöstä sairastuneita norjalaisurheilijoita. Suurimmat ongelmat ovat olleet henkisiä: jotkut ovat halunneet riistää henkensä, ja jotkut ovat niin tehneetkin."
      https://yle.fi/urheilu/3-6306338

      "Ylisuurin annoksin lihaksiaan ja voimiaan kasvattavilla henkilöillä riskit ovat kuitenkin ilmeiset: ennenaikaisen kuoleman riskin tiedetään lisääntyvän lähes viisinkertaiseksi lähinnä kohonneiden sydänperäisten kuolemien ja itsemurhien seurauksena."
      https://www.terveyskirjasto.fi/terveysportti/uutissorvi_uusi.lue_abstrakti2?iid=3898&iprint=3&p_hakusana=

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      93
      3970
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3337
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      130
      2654
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      223
      2086
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      90
      1843
    6. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1809
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1803
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      114
      1617
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1311
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1222
    Aihe