nainen, kun ei minua kiinnosta ollenkaan meikkaaminen. Olishan se kiva opetella tekee joku kiva meikki itselle.
Olenkohan jotenki viallinen
19
55
Vastaukset
- Anonyymi
,transsut on usein meikeissä, niille se sopii, mut ööh ei miehille
- Anonyymi
Päivän turhin aloitus.
- Anonyymi
Päivän turvin pro voo
- Anonyymi
Mä en viitsi kauheasti meikata, kun näyttää kornilta, kun mun näköinen kummajainen meikkaa. Ei mun naama meikeillä kaunistu. Meikit on kauniita ja nättejä varten tarkoitettukin. Mun kohdalla raha menee hukkaan. Aiemmin, kun vielä meikkasin, mulle auottiin päätä mun rumuudesta ja tais joku sanoakin ett mikä vittu sä kuvittelet olevasi, kai luulivat etten ymmärrä olevani ruma. Nyt kun en meikkaa, ei kukaan näe vaivaa haukkua rumaks, näkevät ett tiedostan jo olevani rumempi muita naisia.
- Anonyymi
Eikö sua itseä häiritse kun tuota samaa jankutat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sua itseä häiritse kun tuota samaa jankutat.
Miks totuus häiritsisi, ei sun ole pakko lukea, jos noin paljon ärsyttää. Arvaa ärsyttääkö mua ne ihmiset, jotka tulee sanomaan päin naamaa ett olen ruma, ihanko en sitä itse olis jo aikoja sitten tajunnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks totuus häiritsisi, ei sun ole pakko lukea, jos noin paljon ärsyttää. Arvaa ärsyttääkö mua ne ihmiset, jotka tulee sanomaan päin naamaa ett olen ruma, ihanko en sitä itse olis jo aikoja sitten tajunnut.
Meikkaamalla saat naaman nätiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meikkaamalla saat naaman nätiksi.
En saa. Pitäis leikauttaa naama ja kroppa uusiksi kokonaan, sitten saattaisin ihmiseltä näyttää ja kelvata muille ihmisille, mutt pitäis olla hitosti rahaa tuollaiseen operaatioon,
- Anonyymi
Mä en ainakaan paljoa meikkaa. Hyvin vähän ja se riittää.
- Anonyymi
Minä kyllä meikkaan monesti kotonakin ihan itseni takia. Tulee parempi olo. Sitten jotenkin huvittavaa kun olin tukka sekaisin ja raskauspahoinvoinnista kärsivänä ilman meikkiä. Mies vaan tuijottaa ja hymyilee ja sanoo että sinua on niin mukava katsella kun oot niin kaunis. Ensin otin vähän vittuiluna . Mutta jatkoi vielä ihan oikeesti oot aina kaunis.
- Anonyymi
Huulipunaa käytät ainaski.
- Anonyymi
Kenelle luulet kirjoittavasi.
Ja mitähän pahaa siinä huulipunan käytössä nyt sitten on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenelle luulet kirjoittavasi.
Ja mitähän pahaa siinä huulipunan käytössä nyt sitten on.Jep nämä tunnistajat ja anonyymeja toteemipaalumyyttihahmoja puhuttelevat on kyllä oma lukunsa.
- Anonyymi
Jos on tumma ja tuuhea karvoitus, ei nainen paljon meikkiä kaipaa.
- Anonyymi
Nii, tummat naiset on rumia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nii, tummat naiset on rumia
Tummat naiset on upeita. Esim Sue Ellen tai Paula Koivuniemi.
- Anonyymi
Tykkään enemmän ilman meikkiä naisesta
Mieheltä tää - Anonyymi
Kauniit ei tarvi ja rumia ei kaunista.
- Anonyymi
Totta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561