Kuinka pian neuvolaan tai muualle! Kuukautiset piti olla 2vk sitten!
Raskaana
Minä
3709
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tehdä raskaustesti jos sitä ei ole tehnyt vaikka ihan labrassa, sit soitat äityisneuvolaan ja se siellä kyselee viimeisimmistä kuukautusista ja antaa sen perusteella ajan :)
OOtko tehnyt raskaustestin? Minä tein sen ekana ja sitten seuraavana päivänä soitin neuvolaan. Mutta eihän se eka neuvola ihan pian olekkaan, muttavoihan sitä soittaa jo!
Kuukautisia ei kuulunut, jo 2vkoa sitten olisi pitänyt tulla (pillereitä söin) ja jännitin ja jännitin, kunnes sain aikaiseksi mennä terveyskeskuksesta hakemaan purkin johon toimitin seuraavana aamuna näytteen ja iltapäivällä sain tietää sen olevan positiivinen. Ajatukset tosiaan olivat sekaisin koska lasta emme juuri tällähetkellä olleet tarkoituksella tehneet ja viikonlopun yli mietittyäni marssin maanantaina lääkäriin ja sain lähetteen kättärille tutkimuksiin, joissa ei kuitenkaan näkynyt vielä mitään koska raskauden epäitiin olevan varsin alkuvaiheessa. Toiseen ultraan nyt viikon päästä ja sieltä odotan parempia tuloksia. Jos kaikki sujuu hyvin kohdussa, niin ensimmäinen neuvolakäyntini on 2.5 klo 08.00 ollessani noin raskausviikolla 10-11.