Ei näytä loppuvan

Anonyymi

"kansa" haluaa yhä että kaikki menneeseen "kuuluneet" pitää unohtaa. Ei ole ollut yhtään hiljaista päivää. Siksi ei ole enää sitä mahdollisuutta koksaan, että kohtaisimme yllättäen ja voisimme puhua. Siksi on parempi että sovitaan niin että kaikki loppuu tähän päivään. Ei ole jaksamista ennä yhtään siihen "meteliin", se vie kaikki voimat, koska sitä on ollut monta vuotta liikaa! Alan nyt sitten tosissani etsimään uusista tuntemattomista ihmisistä mahdollista kumppania.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "meteli" rikkoo sisintä aina kun sitä on vähänkin, niin laaja-alaista auttamista ei olisi koskaan saanut aloittaa

    • Anonyymi

      Aina kun "sä" tuut lähelle kertoon jotain, tarkoittaa sitä ettet halua voinnin paranevan. Koska sellainen toiminta muistuttaa rankoista vuosista eri paikoissa useamman vuoden ajalta.

      • Anonyymi

        Ne vuodet veivät elämänilon pois, koska en saanut tehdä sitä työtä mitä olisin halunnut. Siitä jää todennäköisesti jonkinlainen trauma ehkä koko loppuelämän ajaksi.


    • Anonyymi

      Kuka sitä meteliä pitää yllä jos et ole ollu muitten kanssa tekemisissä meidän suhteen aikana. Tämän takia sanoin että älä ole kenenkään kanssa missään tapauksessa tekemisissä niin ei ole mitään esteitä meille jutella mutta jos se uusi kumppani kelpaa sulle siinä metelissä minkä ne sun sairaat kaverit on tehny niin en voi sitte mitään jos olen sulle noin mitätön että kuka tahansa saa olla meidän välissä. Kiitos taas kerran kun loukkasit mun tunteita ja todellakin olen todella loukkaantunut ettet edes kerro kenen syy etten pääse juttelee sun kanssa

    • Anonyymi

      No kansa ei ole aina oikeassa, eikä tiedä mitä tahtoo. Huutoäänestys voi tietenkin olla vähän rasittavaa, kannattaa olla ottamatta kuuleviin korviinsa, yleensä ne tyhjät kattilat kilisee eniten. Ja kyse ei ole tietämättömyydestä vaan tietämyksen illuusiosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      256
      5665
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5165
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      129
      2197
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe