"kansa" haluaa yhä että kaikki menneeseen "kuuluneet" pitää unohtaa. Ei ole ollut yhtään hiljaista päivää. Siksi ei ole enää sitä mahdollisuutta koksaan, että kohtaisimme yllättäen ja voisimme puhua. Siksi on parempi että sovitaan niin että kaikki loppuu tähän päivään. Ei ole jaksamista ennä yhtään siihen "meteliin", se vie kaikki voimat, koska sitä on ollut monta vuotta liikaa! Alan nyt sitten tosissani etsimään uusista tuntemattomista ihmisistä mahdollista kumppania.
Ei näytä loppuvan
5
101
Vastaukset
- Anonyymi
"meteli" rikkoo sisintä aina kun sitä on vähänkin, niin laaja-alaista auttamista ei olisi koskaan saanut aloittaa
- Anonyymi
Aina kun "sä" tuut lähelle kertoon jotain, tarkoittaa sitä ettet halua voinnin paranevan. Koska sellainen toiminta muistuttaa rankoista vuosista eri paikoissa useamman vuoden ajalta.
- Anonyymi
Ne vuodet veivät elämänilon pois, koska en saanut tehdä sitä työtä mitä olisin halunnut. Siitä jää todennäköisesti jonkinlainen trauma ehkä koko loppuelämän ajaksi.
- Anonyymi
Kuka sitä meteliä pitää yllä jos et ole ollu muitten kanssa tekemisissä meidän suhteen aikana. Tämän takia sanoin että älä ole kenenkään kanssa missään tapauksessa tekemisissä niin ei ole mitään esteitä meille jutella mutta jos se uusi kumppani kelpaa sulle siinä metelissä minkä ne sun sairaat kaverit on tehny niin en voi sitte mitään jos olen sulle noin mitätön että kuka tahansa saa olla meidän välissä. Kiitos taas kerran kun loukkasit mun tunteita ja todellakin olen todella loukkaantunut ettet edes kerro kenen syy etten pääse juttelee sun kanssa
- Anonyymi
No kansa ei ole aina oikeassa, eikä tiedä mitä tahtoo. Huutoäänestys voi tietenkin olla vähän rasittavaa, kannattaa olla ottamatta kuuleviin korviinsa, yleensä ne tyhjät kattilat kilisee eniten. Ja kyse ei ole tietämättömyydestä vaan tietämyksen illuusiosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk635464Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6103545SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872759"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851434Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241391Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141341Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183938