Miten tutustun naisiin?

Anonyymi

Miten lähden tutustumaan naisiin, mistä tiedän onko joku nainen naisiin päin? Tinder yms ei kiinnosta.

9

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ei sitä oikein tiedäkään ensinäkemältä. Varma voi olla jos on puhunut seurustelusta naisten kanssa tai suoraan sanonut olevansa kiinnostunut naisista.

      • Anonyymi

        Tai sitten kun korona on ohi niin käymällä jossain naisten tapahtumissa jossa esim.bileissä ja tansseissa mitä ainakin Helsingissä on järjestetty.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai sitten kun korona on ohi niin käymällä jossain naisten tapahtumissa jossa esim.bileissä ja tansseissa mitä ainakin Helsingissä on järjestetty.

        En ole ap, mutta ne Hgissäkin on aika vähän taphtumia naisille jotka ovat naisiin päin. Alan itsekin olla aika väsynyt yksin olemiseen ja korona nyt ei ainakaan helpota asioita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        En ole ap, mutta ne Hgissäkin on aika vähän taphtumia naisille jotka ovat naisiin päin. Alan itsekin olla aika väsynyt yksin olemiseen ja korona nyt ei ainakaan helpota asioita.

        Mites kuppilat missä gay henkiset kokoontuu?


      • Anonyymi
        JanK kirjoitti:

        Mites kuppilat missä gay henkiset kokoontuu?

        dtm lopetti ja muut taitaa olla enemmän miehille suunnattuja


    • Löytyykö treffipalveluista nainen etsii naista ilmoituksia?

    • Mua on ainakin joskus ihan tavallisessa ravintolassa tullut muutamankin kerran nainen iskemään ja pyytämään mukaansa. Ja olin silloin vielä ihan naisellisen näköinen nainen. Sitä en osaa sanoa miten tavallista se on vai onko edes tavallista.

      Vois olettaa, että löytyy kokoontumispaikkoja l/bi naisille.

    • Anonyymi

      Moni löytänyt kumppaneita feissari- ja siellä saaduista wa-ryhmistä, samoin kuin Discordin kautta. Joskus ihmetellytkin miten jotkut eronneet ovat pariutuneet nopeasti muiden kanssa. Ehkä nuoremmilla helpompaa löytää.

    • Anonyymi

      Kaikki paikat ja tilaisuudet missä sosialiseerataan (onko toi sana..) on hyviä tutustumisympäristöjä. Harrastusten ja työporukan pippalot, kaikki illanvietot ja yhteiset kokoontumiset missä pääsee rupattelemaan pidempään kevyeen tyyliin. Tuttujen tutut ja juhlat, tavallisetkin miitingit, mikä tahansa missä pidetään hauskaa ja ollaan hyvällä fiiliksellä tai ainakin avoimia uusille kontakteille. Tällä hetkellä korona rajoittaa noita, mutta ei se ole ikuista.

      Ei sun tarvitse etukäteen tietää onko joku naisiin päin vai mihin suuntaan, näet sen sitten kiinnostuuko vai ei. Mitä sillä tiedolla etukäteen teet, eikö vain?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1599
    2. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      11
      1487
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1415
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      234
      1385
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1301
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1110
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1040
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      91
      981
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe