Auton parkkeeraus

Anonyymi

Älkää ikinä parkkeeratko missä parkkipate vartioi. Sain sakot kun parkkeerasin muuttokuorman teon ajaksi eikä ollut tarpeeksi porukkaa että yksi olisi ollut kokoajan auton vieressä. Haettiin tavaraa sisältä ja sillä välin paten sakko oli lasissa vaikka juttelin vielä paikalla olleelle valvojalle joka kertoi laittavansa lisätekstin muuttoa tekemässä. Tein reklamaatio asiasta ja vastine tuli että sakko pitää maksaa. Ilmeisesti olisi pitänyt kantaa tavarat ulos tuiskuun ja hakea mitä olisi varkaiden jäljiltä jäljellä. Nyt parkkipatea kohtaan on karvas maku. Parkkisakoillahan ne pysyvät pystyssä nyt tiedän miten k...päitä ja sokeita valvojat on vetosivat aikaan 20 min kun autolla ei käyty. Seuraavaan paikkaan kun muutetaan ajan autolla edes takasi ja palkkaan kantajia monta. Tämä sattui Tampereella Hakametsässä.

1

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parkkipate sakotti lupalapun vaativalla parkkipaikalla. Lappu oli kyllä mutta auto ei kuulema ruudussa. Yöllä oli satanut 15 senttiä lunta ja parkkis auraamatta. En tiedä mitkä silmät niillä on. Otin kuvan ja puolesta tusinasta ihmisestä, joilta arvuuttelin kukaan ei ole osannut sanoa missä mahtaa se ruutu olla. Eikä sitä osannut sanoa kinteistönhoitajakaan kun kysyin ja asialle naureskeltiin.

      Onneksi on se kuva. Katsotaan mitä vastaavat reklamaatioon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      261
      3904
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      140
      2793
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2282
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      363
      2051
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      228
      1954
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1548
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1466
    8. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      79
      1211
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1197
    10. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1170
    Aihe