Jos mies haluaa aborttia?

Anonyymi

Jos mies haluaa aborttia nyt kun tulin raskaaksi eikä pitänyt niin kumman tahto ratkaisee, minun vai hänen? Sanokaa abortinvastustajat.

5

113

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      aivan, kyllä minä vastustan tai en, mutta jos kuitenkin, niin sittekin vastystä kun kuitenkin otan osaa että sitten kun jos vaikka tai miten se nyt sitten menikään että pannaanko vielä kerta kiellon päälle jos tuli tai ei tuliskaan tai jos vaikka ?

    • Anonyymi

      Tietenkin sen joka on lapsen elämän puolella.

    • Tähän voisi jatkaa abortinvastustajien päättelyketjulla.

      1. Jos teet kuten itse haluat, olet feminatsi
      2. Jos teet kuten miehesi toivoo olet feminatsi

      Menee vähän epäjohdonmukaiseksi. Feminismi pitää määritellä siis joka kerta uudelleen, eikä se tarkoitakaan sitä mitä esim naisten oikeuksien julistuksissa tai naisjärjestöjen määritelmissä, netin kieli- sivistys ja tietosanakirjoissa lukee.

      Se onkin vain haukkumanimi, jolla voi aina lyödä, jos joku mielipide ei miellytä. Useimmiten riittää vain se että olet nainen, jonka kuuluisi pitää leipäläpi kiinni silloinkin kun on kyse omasta kehosta. Ja suoraan tästä johtuen feminismi on edelleen erittäin tärkeätä. Naisten hiljentämisellä vähätteleviä haukkumasanoja keksien onkin pitkät perinteet. Jo naisten äänioikeustaistelussa nämä on olleet käytettyjä.

      Niin että annetaanpa vastustajien nimitellä ja antaa nimittelyjen mennä toisesta korvasta ulos tai sitten ottaa ne vastaan kunnianosoituksena siitä että jatkamme esiäitiemme perintöä naisten oikeuksien puolesta.

      • Anonyymi

        Suosijasakille "väärää" mieltä olevat on aina jotakin kiihkouskiksia, seniilejä ukkoja, naisten alistajia ym. Mutta antaa änkyröiden nimitellä ja kuvitella omiaan, ehkä se jotain traumoja helpottaa.

        "silloinkin kun on kyse omasta kehosta."

        Vai kuitenkin ensisijalla surmattavan lapsen kehosta ja koko elämästä..?

        "Menee vähän epäjohdonmukaiseksi. "

        Mitä epäjohdonmukaista ylemmässä kommentissa on?
        "Tietenkin sen joka on lapsen elämän puolella."


    • Anonyymi

      Mutta jos aion pitää lapsen olenko feministi koska en kuuntele mitä miehelläni on sanottavaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      210
      5917
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1681
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1507
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1048
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      98
      959
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      897
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      857
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      195
      828
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      779
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      98
      773
    Aihe