Navalnyn vangitsemista ei voi hyväksyä. Länsimaiden tulee reagoida asiaan pikimmiten mm. sanktioiden kautta. Toinen vaihtoehto on tehdä kauppaa l.
palauttamalla Navalnyn vapauttamista vastaan joitakin aiemmin luotuja sanktioita.
2021 ei voi hyväksyä tällaista ihmisen riistoa. Oppositio poliitikko myrkytetään naapurimaassa ja lopuksi vielä suljetaan vankileirille!
Hävetkää EU-päättäjät. Ettekö saa mitään vastinetta aikaan tälle ihmisrievun polkemiselle?
Navalnyn vangitsemista ei voi hyväksyä!
Anonyymi
4
136
Vastaukset
- Anonyymi
EU:han on esittänyt vastalauseensa.
Korkea edustaja eli ulkomisteri Josep Borrel matkustaa erikseen Moskovaan antamaan moitteita ihmisoikeuksien rikkomisesta.
Lue päivän HS:n yleisönosasto. - Anonyymi
Mitähän se "ihmisriepu" on tehnyt että joutui tuohon tilanteeseen? Sitähän me emme tiedä kaikenkaikkiaan, vai emmekö haluakkaan tietää?
- Anonyymi
Navalnyi-raukka kuvittelee että NL/Venäjä voisi joskus kehittyä demokratiaksi.
Ei ainakaan Vlad Kalsarinmyrkyttäjän aikana!
- Anonyymi
Aung San suu Kyin olinpaikka on myös epäselvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856483
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905454Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 522900
- 272874
- 1202093
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151