Välillä kiitosta

Anonyymi

Lapsiltamme kunnanteiden auraajille iso kiitos. Kun vedin tänään pulkalla heitä tietä taikka katua pitkin ( ei ollut kevyenliikenteen väylää) , niin pulkasta alkoi naurun hekotus kuulumaan. Pysähdyin kysymään mille niin makeasti nauravat, niin sanoivat, että älä äiti pysähdy, pulkka keinuu niin mukavasti. Lähdin jatkamaan matkaa ja tosiaan tiessä oli kuin aaltoja olisi siihen tehty ja se sai pulkan " tanssimaan".

6

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Leevit kehuu omiaan😁😁

      • Anonyymi

        Virtaa auraa kaupuginkadut. Ne aallot taitaa olla liian kovan vauhdin tulos.= osaamattomuus?


    • Anonyymi

      Olipa ihana kommentti. Lapsuus ja ilo, niitä on mukava katsella ja kuunnella.
      Lapset löytää iloa arjen asioista. Kunpa me aikuisetkin muistaisimme katsella tätä maailmaa avoimin mielin ja nähdä asioiden hyvätkin puolet.
      Mukavia pulkkakyytejä vain sinne tenaville🤗

    • Anonyymi

      Perkeleen tuppukylässä, kepulaiset hoonaa vain ahteriaan kylpytynnyrissä!🤫🤫🤫

    • Anonyymi

      Alueaurat pitäs kieltää varsinki etukuomaajissa olevat tai pakolliseksi takalana,tiet on kauheita ajaa kun taakse jää renkaan jäljet,saa siinä hiltunen ja ollanketo iskareita vaihtaa ja monet omissa pajossaan,tekohampaat ei pysy ehjänä suussa ei.

    • Anonyymi

      Ei ole sen jälkeen ollut kunnollista talvi auraus jälkeä, kun kaupunki hävitti oman tiekarhun , mikähän järki se siinäkin oli myydä pois, ainoa oikea työkalu talvella No joku vuosi siiitä tais olla Satelan ladon kokoinen pyöräkuormain kun pukki tietä lumesta auki niin ei ollu polannetta eikä aaltoilua asfaltti paisto kun meni ohi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      42
      6115
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      312
      5067
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4854
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      136
      4662
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3890
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1812
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1782
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1502
    Aihe