Lapsiltamme kunnanteiden auraajille iso kiitos. Kun vedin tänään pulkalla heitä tietä taikka katua pitkin ( ei ollut kevyenliikenteen väylää) , niin pulkasta alkoi naurun hekotus kuulumaan. Pysähdyin kysymään mille niin makeasti nauravat, niin sanoivat, että älä äiti pysähdy, pulkka keinuu niin mukavasti. Lähdin jatkamaan matkaa ja tosiaan tiessä oli kuin aaltoja olisi siihen tehty ja se sai pulkan " tanssimaan".
Välillä kiitosta
6
65
Vastaukset
- Anonyymi
Leevit kehuu omiaan😁😁
- Anonyymi
Virtaa auraa kaupuginkadut. Ne aallot taitaa olla liian kovan vauhdin tulos.= osaamattomuus?
- Anonyymi
Olipa ihana kommentti. Lapsuus ja ilo, niitä on mukava katsella ja kuunnella.
Lapset löytää iloa arjen asioista. Kunpa me aikuisetkin muistaisimme katsella tätä maailmaa avoimin mielin ja nähdä asioiden hyvätkin puolet.
Mukavia pulkkakyytejä vain sinne tenaville🤗 - Anonyymi
Perkeleen tuppukylässä, kepulaiset hoonaa vain ahteriaan kylpytynnyrissä!🤫🤫🤫
- Anonyymi
Alueaurat pitäs kieltää varsinki etukuomaajissa olevat tai pakolliseksi takalana,tiet on kauheita ajaa kun taakse jää renkaan jäljet,saa siinä hiltunen ja ollanketo iskareita vaihtaa ja monet omissa pajossaan,tekohampaat ei pysy ehjänä suussa ei.
- Anonyymi
Ei ole sen jälkeen ollut kunnollista talvi auraus jälkeä, kun kaupunki hävitti oman tiekarhun , mikähän järki se siinäkin oli myydä pois, ainoa oikea työkalu talvella No joku vuosi siiitä tais olla Satelan ladon kokoinen pyöräkuormain kun pukki tietä lumesta auki niin ei ollu polannetta eikä aaltoilua asfaltti paisto kun meni ohi .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1827728Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa923764"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1293656Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892961Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472476Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1182468- 1362014
- 651500
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a641365Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3811353