Välillä kiitosta

Anonyymi

Lapsiltamme kunnanteiden auraajille iso kiitos. Kun vedin tänään pulkalla heitä tietä taikka katua pitkin ( ei ollut kevyenliikenteen väylää) , niin pulkasta alkoi naurun hekotus kuulumaan. Pysähdyin kysymään mille niin makeasti nauravat, niin sanoivat, että älä äiti pysähdy, pulkka keinuu niin mukavasti. Lähdin jatkamaan matkaa ja tosiaan tiessä oli kuin aaltoja olisi siihen tehty ja se sai pulkan " tanssimaan".

6

132

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Leevit kehuu omiaan😁😁

      • Anonyymi

        Virtaa auraa kaupuginkadut. Ne aallot taitaa olla liian kovan vauhdin tulos.= osaamattomuus?


    • Anonyymi

      Olipa ihana kommentti. Lapsuus ja ilo, niitä on mukava katsella ja kuunnella.
      Lapset löytää iloa arjen asioista. Kunpa me aikuisetkin muistaisimme katsella tätä maailmaa avoimin mielin ja nähdä asioiden hyvätkin puolet.
      Mukavia pulkkakyytejä vain sinne tenaville🤗

    • Anonyymi

      Perkeleen tuppukylässä, kepulaiset hoonaa vain ahteriaan kylpytynnyrissä!🤫🤫🤫

    • Anonyymi

      Alueaurat pitäs kieltää varsinki etukuomaajissa olevat tai pakolliseksi takalana,tiet on kauheita ajaa kun taakse jää renkaan jäljet,saa siinä hiltunen ja ollanketo iskareita vaihtaa ja monet omissa pajossaan,tekohampaat ei pysy ehjänä suussa ei.

    • Anonyymi

      Ei ole sen jälkeen ollut kunnollista talvi auraus jälkeä, kun kaupunki hävitti oman tiekarhun , mikähän järki se siinäkin oli myydä pois, ainoa oikea työkalu talvella No joku vuosi siiitä tais olla Satelan ladon kokoinen pyöräkuormain kun pukki tietä lumesta auki niin ei ollu polannetta eikä aaltoilua asfaltti paisto kun meni ohi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      169
      1049
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      60
      842
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      673
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      77
      616
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      575
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe