On veroäyri alhainen,lumet on levitetty kadulle ei ole ajettu pois,ja muutenkin kylä oli masentavan huonosti hoidettu.Paloasema on kyllä kun isommassakin kaupunkissa.
Kyllä huomaa että SYSMÄSSÄ
13
126
Vastaukset
- Anonyymi
Todellisuudessa lumityöt on kuitenkin tehty kohtalaisen hyvin, ottaen huomioon paljonko sitä on muutaman viikon aikana taivaalta tullut. Paljon liikkuvana töideni puolesta voin kertoa, että eipä ole Sysmässä sen huonommin hoidettu kun muuallakaan, pikemminkin päin vastoin.
- Anonyymi
Hyvin on hoidettu.Kiitos auraajille!
- Anonyymi
Joo mutta käveleppä tai aja pyörällä kevyenliikenteen väylää on meinaan sellaista pöppöröä ettei meinaa eteenpäin päästä ainaki reilu 5 cm : n muhju ! Vai onko renkaissa liikaa ilmaa ettei terä maahan ylety !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo mutta käveleppä tai aja pyörällä kevyenliikenteen väylää on meinaan sellaista pöppöröä ettei meinaa eteenpäin päästä ainaki reilu 5 cm : n muhju ! Vai onko renkaissa liikaa ilmaa ettei terä maahan ylety !
Osta läskipyörä tai oikein sähköläskipyörä, niin ei ole ongelmia.
- Anonyymi
Pyörään oikeat talvikelin renkaat. Käytä potkukelkkaa tai pyydä jotakin vetämään sinua pulkassa.
Tekstisi muuten ääliöonnetonta virheineen päivineen.
Sysmä "city" voi luoja lantapaukkua.- Anonyymi
Ei se renkaista kiini ole ei muuta kuin hommiin vaan siitä teille maksetaan ! turha siinä on viisastella se on vaan totuus !
- Anonyymi
Me Helsinkii kattoo ja kävelee näet millaisessa kunnossa väylät on, siis tukossa. Ei kannattaisi möllikän tehdä tikusta asiaa, kun ei ole aihetta.
- Anonyymi
On vaan aina näitä ihmisiä joiden pitää valittaa kaikesta, jopa olemattomistakin ongelmista, jotka todellisuudessa on omassa päässään.
- Anonyymi
Mutta vpk on hyvä kokootumispaikka,kiitos Mikalle pääset valtuustoon varmasti vpk ei unohda.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta vpk on hyvä kokootumispaikka,kiitos Mikalle pääset valtuustoon varmasti vpk ei unohda.
Hyvä,ja valtuuston enemmistö haluaa Mikan pysyvän paloasemalla eikä sotkevan muiden asioita.
- Anonyymi
Mitä ihmettä Sysmässä lunta! Isommillakin paikkakunnilla tällainen lumitalvi on tuonut "haasteita" kunnossapitoon. Älä märise!
OLetko ehtinyt "valvoa" lainkaan koronaa ja mopopoikia? - Anonyymi
Onko juoruakat ja - ukot selvittäneet, kuka on saanut koronapiikin persiisiinsä jo! Nyt pittää rokottautua.
- Anonyymi
Te olette huonoja veronmaksajia! Ei sellaisista tuloista kerry mitään. Sitten saatte kävellä loskassa ja osa paskassa, kutka navetassa tai pelloilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain23811553Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610918Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356258Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1473564- 1743508
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101768Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654