On veroäyri alhainen,lumet on levitetty kadulle ei ole ajettu pois,ja muutenkin kylä oli masentavan huonosti hoidettu.Paloasema on kyllä kun isommassakin kaupunkissa.
Kyllä huomaa että SYSMÄSSÄ
13
130
Vastaukset
- Anonyymi
Todellisuudessa lumityöt on kuitenkin tehty kohtalaisen hyvin, ottaen huomioon paljonko sitä on muutaman viikon aikana taivaalta tullut. Paljon liikkuvana töideni puolesta voin kertoa, että eipä ole Sysmässä sen huonommin hoidettu kun muuallakaan, pikemminkin päin vastoin.
- Anonyymi
Hyvin on hoidettu.Kiitos auraajille!
- Anonyymi
Joo mutta käveleppä tai aja pyörällä kevyenliikenteen väylää on meinaan sellaista pöppöröä ettei meinaa eteenpäin päästä ainaki reilu 5 cm : n muhju ! Vai onko renkaissa liikaa ilmaa ettei terä maahan ylety !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo mutta käveleppä tai aja pyörällä kevyenliikenteen väylää on meinaan sellaista pöppöröä ettei meinaa eteenpäin päästä ainaki reilu 5 cm : n muhju ! Vai onko renkaissa liikaa ilmaa ettei terä maahan ylety !
Osta läskipyörä tai oikein sähköläskipyörä, niin ei ole ongelmia.
- Anonyymi
Pyörään oikeat talvikelin renkaat. Käytä potkukelkkaa tai pyydä jotakin vetämään sinua pulkassa.
Tekstisi muuten ääliöonnetonta virheineen päivineen.
Sysmä "city" voi luoja lantapaukkua.- Anonyymi
Ei se renkaista kiini ole ei muuta kuin hommiin vaan siitä teille maksetaan ! turha siinä on viisastella se on vaan totuus !
- Anonyymi
Me Helsinkii kattoo ja kävelee näet millaisessa kunnossa väylät on, siis tukossa. Ei kannattaisi möllikän tehdä tikusta asiaa, kun ei ole aihetta.
- Anonyymi
On vaan aina näitä ihmisiä joiden pitää valittaa kaikesta, jopa olemattomistakin ongelmista, jotka todellisuudessa on omassa päässään.
- Anonyymi
Mutta vpk on hyvä kokootumispaikka,kiitos Mikalle pääset valtuustoon varmasti vpk ei unohda.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta vpk on hyvä kokootumispaikka,kiitos Mikalle pääset valtuustoon varmasti vpk ei unohda.
Hyvä,ja valtuuston enemmistö haluaa Mikan pysyvän paloasemalla eikä sotkevan muiden asioita.
- Anonyymi
Mitä ihmettä Sysmässä lunta! Isommillakin paikkakunnilla tällainen lumitalvi on tuonut "haasteita" kunnossapitoon. Älä märise!
OLetko ehtinyt "valvoa" lainkaan koronaa ja mopopoikia? - Anonyymi
Onko juoruakat ja - ukot selvittäneet, kuka on saanut koronapiikin persiisiinsä jo! Nyt pittää rokottautua.
- Anonyymi
Te olette huonoja veronmaksajia! Ei sellaisista tuloista kerry mitään. Sitten saatte kävellä loskassa ja osa paskassa, kutka navetassa tai pelloilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311335Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373863Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1123043Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1252391Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812055Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961771Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17790Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143745- 53699