Hei,
Millä arvoilla toiset ovat saaneet kilpirauhaseen lääkityksen? Jollain kenellä on aivoperäinen vajaatoiminta, mikä tsh arvo on ollu?
Itselläni on sukurasite ja sopivat oireet: väsymys, nivelsäryt, palelu, kylmät jalat/kädet, saamattomuus, paino ei laske, runsaat kuukautiset ja aikoinaan paljon keskenmenoja..
omat arvot olivat
Tsh oli 1,22
T4v 12,84
Ja vasta-aineet 41
Kilpirauhasen lääkitys
1
157
Vastaukset
- Anonyymi
Hei
Kilpirauhasarvot eivät tarkoita mitään, vain potilaan oma olo ratkaisee.
Itselläni oli n. 10 vuotta sitten outoja kuvailemiasi oireita, mitään ei löytynyt. Kilpirauhasarvot loistavat. Sitten eräs vanhempi kokenut lääkäri epäili edelleenkin kilpirauhasta. Ultraääneen, syöpä löytyi kilpirauhasesta, seuraavalla viikolla puukon alle Meilahteen. Siitä jälkihoitoja, tyroksiinilääkitys, ja kaikki on taas ollut hyvin.
Tosin lääkityksen säätö on oma taiteenlajinsa, ja siitä voit lukea netistä eläinperäiset vastaan synteettiset tyroksiinit.
Älä luovuta, kysy endokrinologin mielipidettä. Terkkarilääkärit eivät ymmärrä näistä juuri mitään.
Lycka till.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1346270Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352549Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266