Halla- aho pyrkii Helsingin pormestariksi. Yksinkertaistan, ja väännän rautalangasta. Mestari on kiinnostunut vain omasta (rahallisesta) tulevaisuudestaan. Onkin siis aika löytää meistä joku, joka korvaa Mestarin.
P.S. Itse en kannata ... no, Ano ja muut Vahvat ihmiset tietenkin. En itse ole tyrkyllä, kuten hyvin tiedätte.
P.S. Itse en kannata ... no, Ano ja muut Vahvat ihmiset tietenkin. En itse ole tyrkyllä, kuten hyvin tiedätte.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On meillä älykäs Turkulainen ehdokas, turha ruveta kauempaa etsimään. Antaa kokoomusvirhevasemmiston keputtajien puhua. Mestarin paikka on pormestari. Seuraavaksi otamme Turun haltuun! Vasemmisto on nyt niin Bidenin orguissa, että heräävät sitten, kun HERÄTÄMME heidät.
Toni, nyt et rupea avautumaan enempää. Sovimme jo tämän.
Mistä nimi Mestari? Ei ole tullut mulle tyhmälle selväksi.
Kertokaa kuka tämän keksi ja millä perusteilla.
Käsittääkseni se tulee siitä kun Jussi voittaa aina debatissa kaikki demukat ja kokkareet ym.
Mestari- nimitys tulee siitä, että Halla-aho osaa hienosti selittää "kansallismielisyyden" (=Nazionalismus, saksaksi) ja järjestö Suomen Sisun (SS, eli Schutz Staffel, saksaksi) ikään kuin täysin normaaliksi suomalaiseksi toiminnaksi. Halla aho on paljon älykkäämpi oikeistopoliittinen opportunisti kuin esim. hänen kuuluisa edeltäjänsä Pekka Siitoi, ja siksi hän saa "tuloksiakin" aikaiseksi.
Luuleeko voittavansa ? Vai luuletko sinä ?
Niinhän se täytyy turvata tulevaisuus.
Miten se tuo Sanna Marin, kun se rypee vain miljardeissa, mahtaa sillä olla rahakas tulevaisuus, pajonkohan mahtaa olla jo Sveitsin pankeissa, Italian ja lomaparatiisien pankeissa
Ikävä juttu. Luultiin Hesassa että päästäisiin H-ahosta ,
Suomen Äärioikeiston Johtajasta eroon.
Mikä mestari ? Fyyrer se on.