Kärpät rämpii - ihmisyys voittaa
Minusta on hienoa että tämä jääkiekkovouhotus, joka on enemmän alempien kansanosien tarpeetonta keuhkoamista, niin on asettunut sinne minne se kuuluukin. Eli putoamisuhan alaiseksi. Väkivaltaan yllyttävä ja hävyttömyyksiä huuteleva yleisö on poissa katsomoista. Ristikulmaan kumilaattaa siniviivalta nakkeleva kouluttamaton ja ylipalkattu, itse itsensä tähdeksi korottama junttilauma joutunut kortistoon ja miettimään oikeaa työtä itselleen.
Kaikenkaikkiaan pelkkää hyvää on korona tuonut jääkiekkorintamalle. Eikö niin? Näinä aikoina jääkiekkoa ja erityisesti Kärppä-vouhotusta ei vaan tarvita mihinkään.
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä kanssasi. Ilolla seurannut sitä että Kärppä-imperiumi joutuu jälleenrakennuksen kohteeksi. Tällä kertaa omaan piikkiin, eikä oululaisten veronmaksajien. Valvonta ja huolehtiminen yhteisistä varoista on lisääntynyt. Osakiitos Lokalle siitä.
- Anonyymi
Minusta jääkiekko ihmisten urheilu on terveempää kuin Lokan huumeidenkäyttö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta jääkiekko ihmisten urheilu on terveempää kuin Lokan huumeidenkäyttö.
Mitä urheilua se perseellään istuminen ja urheilun seuraaminen on? Siihen muutama kalja ja sipsiä ja makkaraa, niin toki siinä leuat käy.
- Anonyymi
Samaa mieltä. En voi ymmärtää miten aikuisia ”miehiä” ja jotain muutamia rekkalesboja voi kiinnostaa toisten kumilimpun perässä luistelu. Erikoista laumakäyttäytymistä.
- Anonyymi
Tynkkynen luistelee tumman miehen perässä oikein perätilassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tynkkynen luistelee tumman miehen perässä oikein perätilassa.
Tynkkynen sentään uskaltaa olla oma itsensä homo, eikä ole kaapissa, kuten nämä jääkiekkokaappihomot. Hän uskaltaa myöskin pyllistää maahanmuuttajalle. Muuten en Tynkkysen poliittisesta perseennuolijasta pidä.
- Anonyymi
tuosta ei rutirutina enää happamammaksi voi mennä!
suositellaan pipon löysäämistä 🐒- Anonyymi
Kyllä suosittelen pipon löysäämistä sille joka sitä muille suosittelee.
- Anonyymi
Vastenmielisten tyyppien vastenmielistä pelleilyä koko hoki. Vai taitaa lajin nimikin olla nykyään kiakko 😂
- Anonyymi
Jos haluat lapsestasi ylimielisen kiusaajan, vie hänet Kärppiin. Joku muukin jääkiekko tai salibandyjoukkue antaa saman haitan.
- Anonyymi
Kun ihminen on tarpeeksi yksinkertainen, alkaa hän seurata muiden urheilua tai poliittista silmänkääntöä eli harhautusta. Näitä urpoja on helppo kusta silmään.
Alkaa vaikka puhumaan Kreikan pankkikriisistä ja kun siitä vaahtoavan, niin voi koijjata surutta. - Anonyymi
Samaa mieltä. Erittääin vastenmielinen ilmiö koko hoki.
- Anonyymi
Kerrankin asiaa, asiasta josta ei saisi puhua ollenkaan. Alempien kansanosien mielenterveyden kannalta niin tärkeä asia pitää heidät tyytyväisinä.
- Anonyymi
Hokihommat saa nyt painua sinne minne ne kuuluukin. Meillä on nyt muuta ajateltavaa. Jotakin oikeasti tärkeää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yölintu : Matti Silmu on kuollut
Matti Silmu, Yölintuorkesterin perustaja on kuollut. . . .776325- 193513