Pandemian takana ei ole tilastot vaan ihmisten maine!

Anonyymi

Tilastot osoittavat ettei mitään pandemiaa edes ole, ja kuolleisuus jopa vähentynyt.

Tämä merkitsee maineenmenetystä poliitikoille ja eksperteille. Ainut keino on saada suurin osa ottamaan rokotteita, jotta voi sanoa: "Me pelastimme Suomen kansan!"

Jos olisi odotettu sitä että kevät tulee, korona olisi hävinnyt itsestään.

5

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yli kaksi miljoonaa ihmistä ja yli kymmenen tuhatta terveydenhoitoalan työntekijää kuollut covidiin.

      Koko maailma suljettuna. Voiko joku kuvitella, mitkä lukemat olisi ilman vastatoimia.

    • Anonyymi

      Kuolleisuus on laskenut, koska ihmiset ovat turvallisesti kotonaan. Parantuneen hygienian takia myöskään influenssaa ei paljon ole.

      Kesällä aurinko tuhoaa koronaviruksia ja helpottaa siten pandemiaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tästä hyvää tarinaa tuohon liittyen ja ajattelemisen aihetta ollaanko meitä viemässä pakkotoimin tulevaisuudessa kodeista pakkohoitoon ja rokotuksiin. Kauhukuvia, mutta tätä joku haluaa jopa Espanjassa.

      https://tokentube.net/v/2753585117/Sokaistunut-Suomi-ja-Lääketieteellinen-Diktatuuri#

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      150
      9813
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6213
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5567
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      177
      5467
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4518
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4502
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2991
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      129
      2956
    Aihe