Oh hoh, keskustalainen poliitikko Peter Nygård on syytteessä laajassa KATISKA jupakassa,jossa huumeita välitetty noin 20 miljoonan edestä!
Tämä on sitä keskustan suoraselkäisyyttä? Noilla huumemäärillä on tuhottu monen ihmisen ja hänen läheistensä elämät ja jälkien korjaamiseen on varmasti jouduttu käyttämään suuret summat valtion, meidän veronmaksajien, rahoja. Ja tällainen on saanut olla päättämässä yhteiskunnan asioista!
Kyllä pitää siivota kaikki rikolliset pois politiikasta ja päätöksentekopaikoilta. Sitä ollaan puku päällä niin hienoa kansaa olevinaan, mutta tämä on todellisuus.
Ei ole ihme,että keskustapuolueen kannatus on rapaojassa. Sinne se kuuluukin.
HUUMEKAUPPIAS, 20 MILJOONAN KAUPOISSA! Perustaneet kukkakaupan rikollisen toiminnan peitetarinaksi ja huumeet jaettu kukkien kuljetusreittien varrelle,myös Pohjanmaalle. Täällä ne käyttäjät rällää liikenteessä huumepäissään ja tekee rikoksia kustantaakseen huumeensa. Tätä toimintaa on kepun Nygård aiheuttanut!!!
Pientä se on jonkun Perussuomalaisen päissään toilailu tähän verrattuna.
Kepulle ei ääniä, en tue tuollaista huumediileriä tai niitä jotka ovat tällaisen konnan riveihinsä ottaneet!
Keskustapuolueen valtuutettu välitti huumeita!
7
73
Vastaukset
- Anonyymi
Konna siellä toinen täällä
- Anonyymi
MOT tutki aikoinaan kepun nuorisosäätiötä ja kytköksiä Runnin kylpyläkauppoihin. Vieläköhän tuo ohjelma olisi nähtävillä jossakin?
- Anonyymi
Kukkakauppiaita
- Anonyymi
Ompa ikävää, Ja hyvä että on kiinni
jäänyt.
Kiitos sille joka hänet on pysäyttänyt.
Löysin oman lapseni repusta kannabista
Ja soitin heti 112 ja sain apua.
Lapsi sai merkinnän , mutta myös apua
Ilman merkintää ei olisi päässyt
valistuksen, pissatestien ym.seurantaan
Ja olen lukenut miten laitoshoidot oavat
heikentyneet esim.vain 3kk vierotusta
Ja se ei oikein riitä huumeet on niin
myrkyllisiä että vähint.vuosi pitäisi olla
ennen kuin hyvä 3kk auttaisi mihinkään
se 3kk menee hukkaan koska ei riitä
vielä vierotukseen.
Avohoito ei auta!On kyse riippuvuudesta
Narkkareita kuolee!
Minun SIELU kouristelee tuskasta
kun lapseni repusta löyty sitä
Tässä kärsii myös vanhemmat,sisaret,
sukulaiset.
Tämä koskettaa kaikkia,
Kaunis ihana lapseni, en halua että
kuolet kylmään kärsien ,kituen
rakastan sinua niin paljon.- Anonyymi
Voimia sinulle vanhempi,joka kerroit lapsesi jääneen kiinni kannabiksesta kun tutkit repun. Vanhemmat,tutkikaa ladtenne reppuja,huoneita ja taskuja. On tärkeää puuttua heti,nopeasti ja vahvasti jos löytää lapseltaan jotain huumaavaa,lääkkeitä tai muuta kiellettyä. Mainetta ei pidä alkaa varjelemaan ja salata asiaa,varjele elämää!
Näin sinäkin vanhempi olet hienosti toiminut,vaikka sydämesi varmasti särkyi. Oli oikein ja hyvä teko soittaa 112. Toimin samalla tavalla,jos minun lapsiltani mitään ikinä löytyy. Nykymaailma on lapsillemme vaarallinen paikka. Ennen vanhaan pahin mitä oli nuorille tarjolla, oli nuorisotalon takana jonkun nuoren vanhemmiltaan varastamat viinakset. Nyt on huumeita ja lääkjeitä nykyaikana. Nuoria ei voi kotiinkaan sulkea ja aina ei auta kotikasvatuskaan,kun nuoret ovat hurvattomia.
Suurinta rakkautta on pyytää heti ulkopuolisten apua ja pysäyttää tilanne.
Voimia sinulle kannabis kokeilun huomannut vanhempi ja perhe! Olet varmasti hyvä vanhempi ja rakastat lastasi. Toivon, että tilanne siellä paranee. Olemme ajatuksissa tukenasi,me muut vanhemmat.❣
- Anonyymi
Hyvä ja oikea teko vanhemmalta. Oikeaa rakkautta ja välittämistä. Silmänsä sulkeminen ja asian piilottaminen ei ole rakkautta vaan itsekkyyttä. Äitinä olet toiminut oikein hienosti. Toivotan sinulle ja lapsellesi siunausta ja kaikkea muuta hyvää. Olet pelastanut lapsesi elämän.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot577199Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss206168Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen274599Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2313832Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman313090Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132786Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082728Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.142535"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita452431Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling682402