Kuparimaskeista

364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kuparimaskia ainakaan meikäläiselle - metall- ja kupariallerginen olen ollut jo parikymppisestä lähtien.

Äänestä

Kiitos tiedosta. Näistä on ollut puhetta työporukan kesken. Taidamme jättää väliin.

Äänestä

Vaimon kanssa testasimme erilaisia maskeja Pesiönkylällä; Minä pistin maskin pyllynreiän eteen ja pieraisin. Vaimo samalla haisteli miten maski toimii.
Kaikki toimivat yhtä huonosti, haju levisi jokaisen läpi. Lopuksi kokeilimme raappapuuvillahousuilla. Ei auttanut.
Sen pituinen se (lyhyt, mutta ohut)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tietoa kuparimaskeista. https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/7dae3f31-ea46-4255-9528-52490e693653

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu