Mäntyharjun juomavesi

Anonyymi

Olen alkanut kiinnostumaan mitä teillä siellä Mäntyharjun vesiasemalla lisätään juomaveteen, kun sieltä löytyy niin paljon kovin kummallisia ja pikkumaisen vihamielisiä ihmisiä?
Olen etelä-savon pikkukunnissa kyllä liikkunut ikäni, mutta mikään ei vedä vertoja mäntyharjussa tapaamiini persooniin.
Mukaviakin persoonia varmasti on, mutta huomattavan paljon olen tavannut vain passiivis-agressiivisen oloisia mykkiä, kyttääjiä ja vaikka tuntemattomille kävelykadulla raivoajia.

9

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hei, sitä minäkin olen ihmetellyt,, vaikuttaa pahemmin kuin korona , jopa sukulais suhteisiin;(

    • Anonyymi

      Mäntyharjun kirkkaan puhdas juomavesi antaa tavallista enemmän potkua maagisiin suorituksiin. Eipä ole pelkkää puhetta kun tästä on näyttöä.

      • Anonyymi

        Näin on! Sen eliksiirin avulla eräs Holywoodissa ja Japanissa kuuluisa filmitähti on myös pystynyt yli-inhimillisiin suorituksiin. Mahtava tuotantokokoelma on todiste tästä ja yli 1000 kaatoa.


    • Anonyymi

      Mäntyharju, tuo etelä-savon syöpä :D

      • Anonyymi

        Toivottavasti pysyt itse terveenä.
        Ja muista laittaa maski roskakoriin eikä heittää luontoon niin me kaikki muutkin pysymme terveenä.


    • Anonyymi

      Pakko todeta, ettet ole ainoa, joka tuota on ihmetellyt. Ehkä mäntyharjulaisten juomavesi kulkee vanhoissa putkissa, joista erittyy esim lyijyä veteen ja kun sitä om tarpeeksi kertynyt aivoihin niin se om vähän sama ilmiö kuin syfiliksellä, ajan kanssa ihminen muuttuu ilkeäksi, sitten aggressiiviseksi ja lopulta mielisairaaksi.

    • Anonyymi

      Kalkkia. Alumiinisulfaattia, klooria. Ei siihen muuta lisätä.

      • Anonyymi

        Voikosken suunnalla erikoisen paljon kummallista porukkaa.Paskantärkeet Hämäläiset omistaa koko mäntyharjun ja kitisee ku vanhat rukit.


    • Anonyymi

      Häiriö oli tilapäinen mutta onneksi saatiin nopeasti kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2576
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      96
      1574
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1495
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      976
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      41
      872
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      114
      860
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe