Rukan koiriaan kusettavat mökkiläiset ?

Anonyymi

Ollaan oltu viikon verran Rukalla vuokramökissä. Tultuamme viime viikon vaihteessa, oli kaikkialla kauniit valkoiset nietokset.
Naapurimökkiin tuli porukka, jolla on kolme koiraa mukana. Lähialueen tien vierustat ovat nyt keltaisenaan koiran kusta ja paskaa näiden mökkiläisten välinpitämättömyyden vuoksi. Tuskin kotiseudullaan saavat sikoilla tuolla lailla, mutta täällä eletään kuin pellossa.
Tekisi mieli käydä lapioimassa nuo kuset ja paskat säkkiin ja kumota ne noiden mökkiläisten suksiboksiin, mahtaisko ymmärtää vihjeen.

4

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näyttääpä nuo paikallisetkin kusettavan ja paskottavan puudeleitaan toisten pihoille.kuusamoon kunnon koiravero vaikka 500e per rakki niin voisi hillitä vähän?

    • Anonyymi

      Täytyis seurata noita toisten portinpieleen koiriansa kusettajia missä asuvat ja käydä yöllä vääntämässä tortut niiden rappusille ja kuseskella kuviot pihalle

    • Anonyymi

      Sitä tapahtuu kyllä. Mökkihuoltajana joudun lapioimaan ykköstä ja kakkosta aina aamuvarhaisella ennenku aurinko nousee. Meneppä niille sanomaan. Parasta on kun kaikki ulkoterassin pylväät on väritetty keltaseksi. Huom! Älkää lapset syökö keltaista lunta.

    • Anonyymi

      Ne on just nuo eteläläiset jotka tänne tulevat sotkemaan puhtaan luonnon pilalle. Pysyisivät siellä kehä3 sisäpuolella!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      45
      3500
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      17
      2890
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2564
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      69
      2254
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2151
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2047
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1686
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1553
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1415
    Aihe