8,8 prosenttia sai persut 2017 kuntavaaleissa ja nyt kannatus on jo huikeat 18.8 prosenttia!!! Miten tämä on mahdollista? Siis näin valtava kannatuksen nousu.Persuja tarvitaan ja siksi annankin ääneni persuille. Ehdokaskin on jo valmiiksi mietitty. Haapavedellä persut on saaneet tehtyä sen, mihin ei kukaan muu ole pystynyt. Nimittäin hajottamaan keskustan ylivallan. Persut kertoo asukkaille mitä ja miten seinien takana touhutaan. Olisipa jo huhtikuun 18.
Persuilla huima nousukiito! 10 prosenttia on kannatus jo nousst edellisistä kuntavaaleista.
18
54
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä on ollut odotettavissa jo pitkän aikaa.
- Anonyymi
Tämä oli paras uutinen. Nyt alkaa uusi aika ja suomalaisia aletaan arvostaa toisin kuin keskustan hallitusten aikana. Hyvä persut! Ketokaapa miten pääsee jäseneksi?
- Anonyymi
Jäseneksi pääsee, kun ottaa yhteyttä paikallisiin toimijoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäseneksi pääsee, kun ottaa yhteyttä paikallisiin toimijoihin.
Koko ajan valuu keskustalaisia persuihin pitkin maakuntaa. Niin moni on kyllästynyt kepun touhuihin.
- Anonyymi
Täällä jo odotellaan että pääsee antamaan äänensä perussuomalaisille :)
- Anonyymi
Täällä kans! Missä pidetään perussuomalaisten vaalivalvojaiset. Olisi mukava tulla nostamaan malja suurelle vaalivoitolle.
- Anonyymi
Oikealle puolueelle on kannatuksen kasvu mennyt. Perussuomalaiset ovat tulevaisuuden puolue. Puolue, joka hoitaa oman kansan asiat kuntoon.
- Anonyymi
Persuille toivotaan onnea ja menestystä. Mukana ollaan äänestyskopissa kun numeroa kirjoitetaan. Persuille menee ääni.
- Anonyymi
Tämä on vasta alkusoittoa!
- Anonyymi
Nyt suurella innolla kannustamaan perussuomalaisia ja tekemään vaalityötä heidän puolestaan. Persut nousee ja kannatus kasvaa. Oikein isänmaallinen ja omaa kansaansa rakastava puolue.
- Anonyymi
Jaakonkin naama Humalojalla venähti kun näki persujen tulokset. Jaakko joutuu pohtimaan, mikä ero on rehellisyydellä ja suoraselkäisyydellä valehtelemisen ja takinkäännön sijasta. Kansan silmissä sellainen on hylkiö, joka näin sanansa ja valansa syö.
- Anonyymi
Äänivyörystä voisi käyttää nimitystä megatsunami. On se niin hurjaa!
- Anonyymi
Tämä on vasta alkua. Nousu jatkuu ja Haapavesi ja Suomi pelastuu
- Anonyymi
Yli 113 prosentin kannatuksen nousu edsellisistä vaaleista ja nousu jatkuu. Vaaleihin mennessä kannatus 150 prosenttia korkeampi kuin vuonna 2017. Kepu putoaa alle 10 ja vasurit kutosen pintaan :)
- Anonyymi
Keskustan olisi pitänyt pitää parempaa huolta omistaan ja kunnioittaa heitä. Päivin toiminta ajoi väen hajalleen ja paluuta ei ole ollut vaikka näennäisesti yhteen palasivatkin. Päivi hajotti keskustan lopullisesti kun repi porukan hajalle. Siinä meni siltä loputkin mahdollisuudet edetä politiikan uralla.
- Anonyymi
Keskustan suhmurointi täällä ja valtakunnan tasolla on tappanut kepun. Liberaali vouhkana johtaa kepua ja alkiolaisuus on kadonnut kauan sitten. Hyvästi keskusta. Tervetuloa huipulle perussuomalaiset!
- Anonyymi
Lisää tulee
- Anonyymi
Kohta tulloo uusi kalluppi. Kahtotaanpa sitten.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2353279Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3582941Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121493- 1221456
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4671370Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01370