Ikean kassi vaatekaappina.
Toisilla on vaatehuone, ja toisilla...
12
63
Vastaukset
- Anonyymi
Äläpä kuule huoli, kohta esitellään Kivenlahden vähän isompaa vaatehuonetta!!!!
- Anonyymi
Todella tietämätöntä laittaa arvolaukut ikkunalaudalle "paahtumaan" - toivottavasti ihan väliaikainen ratkaisu ja joku ystävällinen taho sponsoroi asianmukaisen säilytysratkaisun vaikka katon rajaan :)
- Anonyymi
Kivenlahteen nyt naapureilla, on varmaan kivaa.
- Anonyymi
Ostos pussissa arvolaukut säilytetään tai pimeässä kaapissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kivenlahteen nyt naapureilla, on varmaan kivaa.
Voi naapuri raukat, en usko et muuttavat Kivenlahteen koska naapurit antoivat sellaista palautetta heidän asuessaan siellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kivenlahteen nyt naapureilla, on varmaan kivaa.
Naapurit saavat viihdettä reaaliajassa ihan kohta ja pian.
- Anonyymi
Tosi ihana seurata Martinan ekan omistusasunnon sisutusjuttuja. Kyllä kannatti odottaa tätä tilaisuutta eikä sortua ekaan huomaamaansa myynti-ilmoon. Avostetulla alueella, hyvät naapurit, palvelut lähellä yms. Olihan toi Kalasatama sellanen köyhäin mesta, johon multitalentti MA ei todellakaan kuulu.
- Anonyymi
Eikö se ole Saton vuokrakämppä kuitenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se ole Saton vuokrakämppä kuitenkin.
Näyttääkö Saton kämpältä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttääkö Saton kämpältä?
Näyttää. Satolla on kämppiä Kaartinkaupungissa.
- Anonyymi
Martina on laittanut laukut esille vain kuvauksen ajaksi, ikäänkuin näpäyttääkseen jotain. Ketäköhän...
- Anonyymi
Elekääpä kuulkaa mittää, siellä on börslööf jo pakannut matkalaukut, ja muuttamassa Kivenlahteen. Sit tuparit, ja feikkilaukkuja sataa taas tänä yönä, naapurit valmiiksi kännyköineen niin saadaan parasta viihde matskua ❤️
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3914439Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit174243Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483779KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1142807Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102457Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511952Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181928- 1231870
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439