Auraajat jättävät risteyksiin vallit, jotka autojen ajaessa yli, kovettuvat jäisiksi polanteiksi. Autojen pohjat ja helmapellit kärsivät vaurioita, jotka jäävät autoilijoiden itsensä maksettavaksi. Kaupunki ja urakoitsijat eivät vastaa aiheutuvista vahingoista. Näitä risteyksiä on kaupunki täynnä. Yhdellä tiehöylällä ei asia tule kuntoon. Tarttis tehdä jotain, mutta kenen?
Risteysten aurausongelmat
6
51
Vastaukset
- Anonyymi
Sinun. Osta maasturi, Land Rover, Range Rover, Mersun G tai Tojota Landcruiser.
- Anonyymi
Tuo on ongelma vain vanhoissa ja puhkiruostuineissa auton romuissa. Niissä ei ruosteinen pohja tietenkään kestä mitään. Näin uudemmalla autolla liivkkuvana, en ole moisesta ongelmasta kärsinyt. Ei kai se ole auraajien syy, että persaukisten autot pitäisi ajaa paaliin, eikä ne kestä enää liikennekäyttöä.
- Anonyymi
Sinä olet onnellinen kun velka maasturilla ajelet, rekisteriotteessa omanimi haltijan kohdalla. Omistajana rahoitusyhtiö. Mutta täällä vaan elvistelet.
- Anonyymi
Jostakin tunnut kuitenkin kärsivän, kun ei oikeinkirjoitus tunnu onnistuvan.
- Anonyymi
Nää joensuun auraajapenikat on kyllä harvinaisen tyhmiä. Risteyksiin ajetaan 2m korkeat penkat joiden takaa ei näe mitään.
- Anonyymi
Sitäkin itse olen ihmetellyt kun risteyksiin on lumivalleja pukattu että henkilöautosta on hyvin vaikea nähdä tuleeko sieltä autoja vaiko ei melkein pitää mennä risteykseen katsomaan. Ehkä se pitäisi nämä auraajapenikat repiaä sieltä valtran hytistä pihalle katsomaan autoilijan näkökulmasta miltä risteys näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937808
- 403732
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241190
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321043Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28993Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31782Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10740