Miten käy jos poistaa onedrive herjaajan tietokoneelta. Onedrive herjaa että hanki lisää tilaa tallennukseen. Tarkoittaako tämä sitä että tiedostoja on onedrive pilvessä, ja jos yhteyden onedriveen poistaa niin osa tiedostoista katoaa.
Menettääkö tiedostoja jos poistaa onedriven.
9
429
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne varmuuskopioista katoa. Muutoin hyvinkin mahdollista.
- Anonyymi
Avaa OneDrive ja katso mitä siellä on. Käyttöjärjestelmän asetuksissa voi esim olla päällä varmuuskopiointi. Kun haluat vaikka refreshata käyttiksen, se saattaa tehdä sen OneDrivessa olevalla käyttiksen varmuuskopiolla. OneDriven tila on vakiona muistaakseni joku 5 gigaa. Backupin koko voi olla melkein mitä tahansa, jopa useita satoja gigoja, riippuen siitä, mitä sinne on tallentunut.
- Anonyymi
Kuka käyttää onedrivee, vakoilupilvee.
- Anonyymi
Uskomattoman törkeää että omat tiedostot voivat automaattisesti siirtyä pois tietetokoneelta ulkopuolisten urkittavaksi. Täydellistä paskaa. Linuxia pukkaa. Microsoft voi painua .......
- Anonyymi
Pöytäkoneesta hävisi internetyhteys. ja kiristysohjelmien torjumiseksi OneDriveä tuputetaan. On ilmeisesti pakollinen yhteyden saamiseksi?
Ongelma kakkonen: Yhtenään ilmoitetaan Windows tilin ongelmasta ja siellä sitten olisi synkron0itava, jota en halua.
Onko kiertoteitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pöytäkoneesta hävisi internetyhteys. ja kiristysohjelmien torjumiseksi OneDriveä tuputetaan. On ilmeisesti pakollinen yhteyden saamiseksi?
Ongelma kakkonen: Yhtenään ilmoitetaan Windows tilin ongelmasta ja siellä sitten olisi synkron0itava, jota en halua.
Onko kiertoteitä?Sinulla on kaikki mahdolliset puurot ja vellit sekaisin. Vie koneesi huoltoon tai jollekin joka asioista ymmärtää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pöytäkoneesta hävisi internetyhteys. ja kiristysohjelmien torjumiseksi OneDriveä tuputetaan. On ilmeisesti pakollinen yhteyden saamiseksi?
Ongelma kakkonen: Yhtenään ilmoitetaan Windows tilin ongelmasta ja siellä sitten olisi synkron0itava, jota en halua.
Onko kiertoteitä?OneDrive ei ole millään tavalla pakollinen, se on täysin verrannollinen Google Driveen. Kyseessä on MS:n pilvipalvelu tiedostojen tallennukseen. Itse olen ottanut Win10:stä OneDriven pois kokonaan, sen pystyy poistamaan. Tämän poisto ei vaikuttanut koneen toimintaan mitenkään. Koneelle kirjaudun paikallisella tilillä. Sulla on todellakin puurot, vellit ja hutut sekaisin koneesi suhteen. Vie se jollekkin joka osaa sua enemmän.
- Anonyymi
Tässä hyvä esimerkki, miksi ei kannata käyttää pilvipalveluja, satojen yritysten tiedot vaarassa murtautujien takia ja palvelun tarjoajien ei tarvitse edes murtautua.
https://www.is.fi/digitoday/tietoturva/art-2000007848088.html
Ihmetyttää yksityosten ja etenkin yritysten hyväuskoisuus, kaikki arkaluontoiset tiedot ja yrityssalaisuudetkin laitetaan verkkoon noin vaan. Ohjelmien käyttäminen pilvessä typerin mitä ikinä keksitty. - Anonyymi
Ilmeisesti olet mennyt helppoon ja ottanut driven käyttöön.
Kopioi äkkiä kaikki siellä oleva muualle, vaikka irtokovalevylle ja katso sitten haluatko pitää driven. Kun sinulla on kopiot kotona niin voit poistaa driven.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m886047Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51319Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128