teillä treenataan lyöntejä silmiin ja kurkkuun?
Miten kovalla kontaktilla
4
91
Vastaukset
- Anonyymi
Missään ei treenata noita kovaa ja siksi kukaan ei niitä osaa eikä niillä ole mitään virkaa. UFC:n alkuaikoina kurkkulyönnit oli sallittu mutta kukaan ei onnistunut tekemään niillä mitään. Pride ottelija Yuki Nakai sokeutui silmäosumasta mutta otteli matsin loppuun. Kipupisteet, silmät ym. hömppä on niiden fantasioita, jotka eivät uskalla treenata kontaktilajien kamppailu-urheilua oikeasti. Turpaan tulee jos kuvittelee silmä- tai kurkkulyönneillä pärjäävänsä.
- Anonyymi
Silmät ja kurkku on ihan normaaleita alueita siinä missä nenä ja huulet yms. Ei niitä kukaan opetekkaan asenteella, yksi lyönti ja se on siinä. Siihen pitää pyrkiä, että yhdellä lyönnillä voittoon, mutta pitää muistaa realisuus ja sitä ennen tehdä paljon muutakin. Silmät ja kurkku on hyviä tyrmäysvoittoon. Eli ei huonoja aluieta mutta ei myöskään mitään ylivertaisia. Meillä noita treenattiin ensimmäisen kerran jo peruskurssilla, mutta ei lyöntinä, vaan työntönä, varovasti tietenkin.
- Anonyymi
Niin, että vastustajan hyökkäyshalu treeneissä loppuu, mutta kuitenkin niin, ettei kuolemia tule tai pysyviä vahinkoja.
- Anonyymi
Pehmeästi, eli painetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954