Miksi persupomo haluaa lopettaa Haapavesi-Folkit????
Räväkällä tavalla kultturin vihaajana profiloitunut persupomo uhoaa lakkauttavansa myös Haapavesi-Folk tapahtuman.
Kaupungin varoja tuhlailevasti käyttävä elitistinen kansanjuhla on syytä lopettaa..
Mistä sikiää moinen viha ja kateus kaikkia kultuuritekoja kohtaan,onko syynä kenties oma henkilökohtainen epäonnistuminen,ettei olekkaan se kirkkain tähti mitä juhlia urheilussa saati kulttuurin saralla josta Haapavesi on ollut tunnettu jo ammoisista ajoista pitäjän perustamisesta saakka??
Onko Perussuomalainen katsantokanta todellakin niin ahdasmielisen rajoittunut että opetuksesta alkaen kaikki on muokattava uusiksi Persuopinkappaleisiin soveliaiksi tapahtumiksi???
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa ja Mikko eroaa!
https://www.seiska.fi/kotimaa/maisa-torppa-ja-mikko-rakas-hakivat-avioeroa-erikoinen-erosotku/1158170 Mitäs tähän sanotte? Mä en voi muuta kuin naura39022504Kohujulkkis Maisa Torppa ja erosekoilu räjäytti somen: "Valehtelee viimeiseen asti" "Työtön äiti..."
Maisa Torpan ja Mikko-rakkaan erospekulointi saa tunteet kuumenemaan: https://www.suomi24.fi/viihde/kohujulkkis-maisa-torppa-ja-erosekoilu-rajaytti-so21219187Poliisit vei pakolla Virolaisen Joogayrittäjän Koronatestiin
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisilta-poikkeuksellinen-toimenpide-julkaisi-korona-altistumisketjusta-epaillyn-joogayrittajan-kuvan/8080476#gs64016446Johanna Tukiainen menetti vauvansa Solnan sosiaalihuollolle - myös vuokra-asunto liipasimella!
Tänään 4.3. ilmestynyt Seiska tietää kertoa saman minkä näädät ovat tienneet jo 3 viikon ajan. Näätien tiedothan koskivat Tukiaisen vauvan huostaanot7207447Kohusopassa keitetty Roope Salminen palaa itsevarmana julkisuuteen: "Olen erittäin hypeissä"
Mitäs mieltä olet Roopen paluusta? https://www.suomi24.fi/viihde/kohusopassa-keitetty-roope-salminen-palaa-itsevarmana-julkisuuteen-olen-erittain-hype1825918