haluatko sä että meistä tulee pari?
Odotan innolla noiden vmäisten katkeran suolaisia vastauksia, mutta ei hätää, tunnistan sut sieltä seasta kyllä ihana :)
Odotan innolla noiden vmäisten katkeran suolaisia vastauksia, mutta ei hätää, tunnistan sut sieltä seasta kyllä ihana :)
Vastaukset 92
Vanhimmat
Pistä viestiä irl, niin sillä se selviää helpostikkin.
Kysy kesällä kaikki voi olla mahdollista?
Miksi vasta kesällä?
Voi toki aikaisemminkin, mutta silloin voisi olla luontevampi ympäristö?
Mystistä.
En oo jari
Enkä kysy Jarilta, luulisin
Ei tule, minulla on aivan mahtava nainen jo saalistettu. Leijona pitää syöstä vallasta jotta uusi voi jatkaa.
Entäs jos aloittaja onkin se mahtava saliisi, eikä se, jolle kuvittelet noin vastaavasi
Se ei ole totta, tämä leijona on aikanaan katsonut naaraansa jonka kanssa pidetään kädestä kunnes elämä loppuu. Sitä tulee kunnioittaa. Valhallassa asiat voi olla toisin
Miksi edes kuvittelet aloituksen olevan sinulle? Miksi se olisi varatulle? Koita unohtaa hetkeksi se miten kaikki naiset haluavat juuri sinut ja käytä järkeäsi. Kaltaistasi miestä en kaipaisi missään ja se on fakta. Minä en tuollaisiin ihastu.
Kuitenkin nähtävästi oletat täällä jonkun haikailevan perääsi eli olet kiinnostunut muistakin naaraista.
Hyvin vastattu.
Kyllä mä haluan, että meistä tulee pari.
Jos olisit hän, niin meistä tulisi pari. Koska sitä haluan minäkin.
Ei minulta tuo. Haluan, mutta joistakin asioista on niin eri näkemykset ettei vaan saada sovittua.
Haluta ja pystyä ovat eri asioita.
Mutta sinä voit hyvin
niin minäkin. Kaikkea hyvää sinulle.
Kuten? Aikamoinen väliintulo, aloituksessa halutaan ja sitten on erimielisyyksiä.
Tämä ei ole aloittajalta, eikä aloittajalle.
Tämä on aloittajalta: Jos olisit hän, niin meistä tulisi pari. Koska sitä haluan minäkin.
Ei tuo ihme höpinä.
Ei se ollut aloittajalta. Hän varmaan tarkoitti sen aloittajalle, mutta ei ole se ketä kaipaan.
Kyllähän tuo passais, en mä nyt ainakaan hanttiin laittais.
No mitä tässä sitten vielä odotellaan? Pitääkö sua metsästää?
Ei tarvitse metsästää. Tiedät kyllä mikä tässä hidastaa, jos hän olet. Näköjään liian lyhyet vastaukset poistuu täältä.
Tietysti mun oma musta sydän, mutta se ei parane koskaan kokonaiseksi, siitä puuttuu monta palaa, kyllä se edelleen tuntee, mutta ei ole entisensä.
Ei tässä kenenkään sydän mitään hidasta.
Mitä sitten haluat? Seksiä vai? No kuule en muutu ihmisenä mitenkään,oli sitä tai ei.
Seksiäkin. Etkö osaa lukea. Mitä aloituksessa kysytään? Tuskin se sulle on.
Selibaatissa ollaan että ei haittaa seksittömyys :) Ja tuohon mustaan sydämeesi siihen pitää saada raikasta happea kuten aivoihinkin. Mutta kuitenkin, haaveita vain. Sivustapa hyvinkin.
Tuliko sydämeen viilto? Niin tuli mullakin, ja iso. Siihen ei tikit riitä.
No ei se tänne ainakaan kuuluis joten ei.
Ei kai kukaan täällä oikeasti tuollaisia kysele. Tuo pitäis selvittää sen kans jolle olet tekstin laittanut. Täällä on muutama muukin kuin sä ja se sun mies, onko teillä niinkuin tapana viestitellä tätä kautta, ettekö muuten voi yhteyksissä olla vai mikä on esteenä.
kukas sinä olet muiden asioita kyselemään. Et kukaan.
Juu, tiedän etten ole kukaan tai mikään, se ei ole jäänyt epäselväks oikeassakaan elämässä.
Onhan meillä hyvä yhteys, ja sinulle toivon mitä ikinä haluat.
Haluat sut (eli hänet.)
Äh, otetaan uusiksi. Haluan sut (eli hänet).
Minä en ainakaan enää tiedä mikä on mahdollista ja mikä ei. Tuntuu enemmänkin pilkanteolta elämä.
Välillä se voi siltäkin tuntua. Ainakin täältä toivon kaikille ihmisille jotain hyvää ja että selviävät mm. Covid -haasteista ja kaikesta mitä elämä tuo.
Komppaan tätä.. Elämä pilkkaa, nyt on toi fiilis. Ja miks kukaan ei laita jotakin henkilökohtaista vinkkiä mistä vois tunnistaa kelle viestittää kun on kerran ollut joskus yhdessä?? Ei kukaan muuten ketään tällä palstalla tunnista. 😋
Riippuu eniten siitä et kuka kysyy. Hyvin suurella todennäköisyydellä vastaus on ei en halua. Yhdelle vastaus olisi ehdottomasti haluan.
Se että haluat jonkun on tällä palstalla riittävä vastaus. Hyvä vastaus.
Hopihopi...Nyt kaikki vapaat ja varatut miehet laittamaan vastauksia aloittajalle, hän sitten poimii sen osuvimman vastauksen, jonka voi omia itselleen.
Juuri näin. Hopi hopi ihanat.
Haluisin kyllä.
Kyllä se toteutuukin. Hyvin nukutun yön jälkeen luotan siihen.
Voi voi niinkö?
Eipä paljoa nukuta!
Kyllä. Luotan siihen. Mua nukuttaa.
En usko, että täällä kyselemällä tapahtuu yhtään mikään.
Mutta irl voisi tapahtua, jos viestit kulkisivat kahteen suuntaan.
Vihreää valoa näyttäisin naiselle, jos nyt joskus hänet näkisin. Vihreää oli vielä kun viimeksi nähty.
Onko siitä kauan kun näitte?
Haluan.
Tunnen sen.
Käykö, että ollaan vaan kavereita? Mulla on tää uskonto, tiedäthän? Terveisiä sinne!!
Ei käy enkä tiedä hänen uskonnosta.
Tottakai, jos olet vapaa ja haluat sitä myös. m-n.
Vapaa olen ja haluan.
Kiva!
Niin kyllä haluisin tunnut niin oikeelta.., mutta..:(
Jatka vaan
No jos tämä meni oikeaan osoitteeseen, niin onhan tuo nyt mietinnän arvoinen juttu, että mikä oikeen on homman nimi, ja ainaki lupaan olla juonessa mukana.
Juonessa on hyvä olla. Tulee yllättävä juonenkäänne ja päätät jäädä luokseni. Sitä toivon.
Toivoit varmasti oikein jos hän olet joka ajatuksissani majailee...
Olisinpa, jos siis olisit hän kenen ajatuksissa haluan majailla. Muiden ajatuksiin en edes halua.
Nii just, ei täs mitään hätään,
Onko tuo kyllä vai kohtelias ei?
Haluaisin. Jos vaan tahdot niin oon sun..
Sitten oot mun. Oothan sä ollut jo pitkään sitä mun mielessä.
Saat nähdä vaivaa jos minut haluat.
Vaikuttaako susta siltä, etten ole venynyt vuoksesi mihinkään suuntaan?
Et sitten taida olla oikea.
Et taida kun täällä täytyy kirjoittaa?
Olen joustava. Venyn joka suuntaan hänen takiaan. Jopa palstalle.
Siihen se jääkin.
Älä jaksa. Sanoin jo ettei ole sulle. Ei ole eikä tule.
No veny puhelimeen ja paina sitä vihreetä luurin kuvaa.. Ensin tietenkin valitset sen numeron jolle nämä viestisi on tarkoitettu.
Kaikki tietää, että ei noin voi tosta vaan tehdä.
Mielen syvimmässä kohdassa on paikka johon on käynti vain hänelle.Pölyä pölyn päällä selvästi, ei ole porttivahtikaan liikennettä havainnut... ;))
Mulla on pölyhuiska kyllä. Nappaa pölyt sähköisesti. Sähköinen kuin tunnelma mun ja hänen kohdatessa joskus.
Koska muka? Tarkenna ny vähä ees.
No aika useinkin oli sähköä ilmassa. Ennen koronaa.
Totta helv haluaisin, mutta en päätä siitä yksin. m>n
Kuka siitä sitten päättää lisäksesi? :(
Et päätäkään yksin. Mutta mä jo päätin omasta puolesta, että sut haluan.
Mä haluan jotain!
Edes vähän enemmän, kuin mitä nyt on.
Naimisiin, parisuhde, etäsuhde, salasuhde, fwb, tai vaikka vain lenkkikaveri. Mitä vain, mä en ole nirso.
Mutta on toki ok, jos sä olet tyytyväinen.
Mä olen tyytyväinen vasta kun meillä on oikea suhde hänen kanssaan.
Taidan mennä nukkumaan ja siitä haaveilemaan. Hyvät yöt.
Ihana 😉 Luulen kyllä, että haluat enemmän kuin fwb tai lenkkikaveri, jos listasi alkaa noin kuin se alkaa.
Olen joskus paininut saman periaatteellisen kysymyksen kanssa. Mitä jos hän olisi sanonut, että haluaa seksisuhteen? Mietin, ettei se olisi se mitä itse haen ensisijaisesti. Seuraavaksi mietin, että jos saisi konkreettisesti ja läheltä rakastaa, onko rakastamisen muodollinen puoli kuitenkaan tärkeintä? Päädyin etten lähtisi S-suhteeseen vain halujen tyydyttämiseksi, mutta voisin hyvin ajatella sitäkin, jos kummallakin on mukana tunteita. Jos S-suhde perustuu rakkauteen, ei sillä miten se käytännössä järjestetään tai miten se määritellään ole oikeastaan väliä. Kunhan vain saisi rakastaa. ♥️
Niin ja sivusta tämä.
Joo. Haluan sen naisen. Erityisen kiva HÄN on.
Sydämeeni avohaavan teit, tuu jo vastaan ennenkuin kaikki on seis.
m>n.
Ihan samoin samoisin sille miehelle. Kiva, avohaava ja tule jo.
Turhanpäiväistä viestittelyä tämäkin ketju. Kuin tuuleen huutaisi. Mielikuva; Jukolan veljekset kiven päällä kilvan huutamassa.
Tuskinpa tämä sinulle oli! Mene lukemaan niitä tärkeitäsi siitä.
Jatkan vielä. Anteeksi aloittaja ja kaikki Jukolan veljekset kun haukuin teitä. Olen säälittävä kakkahousu eikä elämässäkin ole mitään muuta kuin haukkua muita nettipalstoilla. Olen hyvä arvostelemaan mutta muuta en valitettavasti osaa. Olen työelämässäkin se joka valittaa eikä tee mitään. Kadehdin teitä, joilla on huumorintajua ja kykyä olla ystävällinen muille. Anteeksi teille tuo kommenttini. Otin nyt lääkkeet ja voin olla hetken inhimillinen, mutta valitettavasti ilman lääkitystä vain kiusaan muita. Anteeksi ap ja jukolan pojat.
t. tuo sivulline, joka tunkee nokkansa täällä kaikkeen. Mutta ymmärtäkää, minulla ei ole mitään muuta elämässä.
tai siis olin se valittaja ennenkuin sain potkut sosiaalisen kyvyttömyyteni takia t edellinen vielä