Millainen paikka Pöytyä on asua, onko paljon peto eläimiä ja millaista porukkaa siellä on
AUminen pöytyällä
27
1226
Vastaukset
- Anonyymi
Jos lähdet Pöytyällä sutta karkuun, voi tulla karhu vastaan!
- Anonyymi
Onko siellä "mamuja"??
- Anonyymi
Täällä ei ole tarvittavaa infraa heille ;)
- Anonyymi
Viimeiset "mamut" tuli Kurkijoelta.
- Anonyymi
Ei ole etnistä ruokakauppaa halal-lihoineen eikä riittävän tasokkaita diskoteekkeja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viimeiset "mamut" tuli Kurkijoelta.
Siirtokarjalaiset olivat osa maan sisäistä muuttoliikettä. Monilla Suomen paikkakunnilla evakkojen asuttamista seurasi talouselämän piristyminen. Heidän mukana tuli yritteliäisyyttä, työpaikkoja ja toimeentuloa. Tämän päivän maahantunkeutujat tuo mukanaan jotain muuta!!
- Anonyymi
kaikenkarvaista mahtuu joukkoon ....
- Anonyymi
Tilaa olla vapaa- niinhän se mainos sanoo....
- Anonyymi
Tilaa olla vapaa - MUUTTOTAPPIOKUNTA
- Anonyymi
Kannattaa varautua pahoihin puheisiin ja mustamaalaukseen jos tänne muuttaa.
Valtaosa kivoja. - Anonyymi
Tuleva Föli -paikkakunta, Pöytyä.
- Anonyymi
Ai niin paljon paljon paljon uk....miehiä.
Ei siis kannata tulla sinkkunaisten tänne , ovat otollista riistaa jos ikä on alle 80 v:) - Anonyymi
EIKS PÖYTYÄLTÄ OO JOHANNA MATINTALO
- Anonyymi
On kotoisin.
- Anonyymi
mukavia ja vähemmän mukavia.
- Anonyymi
sellaisia omia ns . kyläpoliiseja on riittävästi...
- Anonyymi
sellaisia naapurikyttääjiä... ilmiantajia....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sellaisia naapurikyttääjiä... ilmiantajia....
Naapureita ei täällä enää tunneta edes.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sellaisia naapurikyttääjiä... ilmiantajia....
Oletko sinä semmoinen ? Naapurikyttääjä ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sellaisia naapurikyttääjiä... ilmiantajia....
Höpö höpö
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sellaisia naapurikyttääjiä... ilmiantajia....
Muuttaa pois. Sillä selviää jos "naapuri" ahdistaa liikaa.
- Anonyymi
Tämän aloittaja asuu itse pk kunnalla.
- Anonyymi
Ei niitä enää kukaan lue eikä kommentoi.
- Anonyymi
Oikein kiva paikka.
- Anonyymi
Ihania ihmisiä
- Anonyymi
Oikein kivoja ihmisiä herttaisia ja mukavia ihmisiä. Tykkään!
- Anonyymi
Petoja on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk695494Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6153571SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842939Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872769"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961830Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601760Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4861441Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241401Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141371Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183948