Kuka paras rajatiedolla

Anonyymi

Kuka rajatiedon näkijöistä oikeasti nähnyt?
Varsinkin ihmissuhteisiin.

3

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiina Kallio, ainakin minulle, varsinkin kun tietää toisen syntymäajan. Mutta se joka näkee yhdelle ei välttämättä näe kaikille. Ja kukaan näkijä ei ainakaan minun mielestäni voi vastata kysymykseen "onko tämä se oikea". Enemmänkin vain luonteita ja kehityssuuntia.

    • Anonyymi

      Tiina mainittiinkin jo, ja tosiaan aika heittää hänelläkin ja voi käydä niin, vastaan tulee myöhemmin joku kysymäsi kaltainen :) Kokemusta on.

      Anne on myös hyvä, erityyppinen kuin Tiina, mutta osuvat katsannot olen saanut myös häneltä.

      Sitten olen kirjannut ylös muutaman toisenkin ennusteen, mutten nimiä näihin.. Nekin vallan rahanarvoisia.

      Varmasti on muitakin, heillä on suurin osa vuosia näitä palveluja tarjonneita. Itse jo lähes 20 vuotta aina toisinaan näkijän palveluja käytellyt. Myös muiden kuin Rajatiedon.

      Parhaiten saa ennustuksista kiinni äänittämällä/kirjaamalla asiat ylös. Voi vuosien varrella palata, kukaan ei muista muutoin mitä on tarkalleen nähty tulevaksi. Vähän kun leffat - pääjuoni muistuu, mutta koko pätkä ei sitten millään.

      • Anonyymi

        Minäkin suosittelen äänittämistä. Muuten unohtuu. Ennustukset toteutuvat tosiaan usein paljon myöhemmin kuin on sanottu, jopa 10-15 vuoden päästä on omalla kohdallani joskus toteutunut näkijöiden ennustukset. En olisi muistanut niitä, jos en olisi äänittänyt. - Tiinalla kyllä yleensä ajat ovat osuneet hyvin kohdalleen ainakin kun on ollut kyse asiasta, jossa prosessi on jo käynnissä. Silloin hän on osannut sanoa vaiheet ja loppupisteen ajankohdan.
        -edellinen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe