Taitaa käyä Kepulle samalla tavalla kun paimenpojalle joka sutta huusi monet kerrat turhaan niin tosipaikan tullen ei kukaan enää uskonutkaan.Nyt Kepu huutaa harvase päivä milloin Lohen,Kurvisen ja Saarikon suulla että Persut tulloo,ja niin ne loppujen lopuksi tulevatkin ja Kepu on pikkuinen suupala.
Sutta kun huutaa
Anonyymi
2457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Näin se menee
Kurvinen rähjää kuin pahainen pystykorva persuille, tietävät loppunsa olevan lähellä....
Eänestysrosentti+soattaapi+jeähä+tosi+pieneksi,+35%
Keskusta+saa+n.+50%+äänistä.
....siis (entisten ja nykyisten) jäsentensä äänistä...
Alkiolaiset ovat jo persuissa
No mitäpä ne persut on saanut aikaan tällä kylällä? Yksi vinkuu porojen päälle, niitä ei kuntapolitiikka pois aja. Ja onko nuita muita ollut, eikö se entinen emäpersu muuttanut koko paikkakunnalta.
Kyllä persut on näivettyvä puolue muutaman vuojen päästä. Ei kuulu pieruakaan eikä hajusta oo tietoakaan. Kuhan uhhoovat nyt vähän aikaa.
Tulloo jytkyt housuun
😄😁🤣😀
On se hienoo fanittaa omaa kirjoitustaan,ihan kuin eskarilainen.
Kohta on vaalit ja kunnanvaltuustoon pitäisi valita uusia jäseniä.
Pitäis miettiä, ketkä joutaa vaihtoon ja ketkä voisivat jatkaa luottamustehtävissään. Ainakin sellaiset, jotka ovat kuvitelleet pääsevänsä sinne ajamaan vain omia etujaan, tietävät nyt väistyä.
Ei onnistu enää omien etujen ajaminen, on ajat sen verran kireät. Rahat eivät riitä edes tarpeelliseen ja niukkuutta taas pian jaetaan.
.
Saa nähdä, lähtevätkö ihmiset vaaliuurnille vai jäävätkö kotiin odottelemaan tuloksia. Ei ole turhan ylös tuo äänestysprosentti ainakaan aikaisemmin noussut. Kun ei kiinnosta, niin ei, minkäs sille mahtaa.
No älä vanita sitten.
Ole vaiti !
Marinin hallitus on kymmenes 2000 luvulla,seitsämässä Kepu mukana joten siitähän sitä voi päätellä kuka on ollut maaseudun kurjistamisen pääarkkitehti !
Vanitampas,ajelen Chevroletin vanilla ja usein etupenkillä istuu turkkilainen van kissa.
Vaiti,vaitimpi,vaitin.
Vaiti,vaitisempi,vaitisemmin.
Herra jumala,nyt se ukko sekosi lopullisesti !
Sanonko ulukomaaksi niinku tankero aikonaan: tuutiitutöötituu.
Hau meni pois ja minä menin myös.
Muistitko ottaa lääkkeet?
Minä voin mennä pois ilman lääkkeitäkin
On siellä muutama aivan nolla edustaja, mm. muuan syrjäkylän katuvalojen puolustaja. Eivät suuta saa auki tosi asioissa.
Niinpä, kun aekoenaan syrjäkylän väki kaekotti, että sähköt pittää heillekin olla, kun lypsykonneet käy akrikoatin voimalla ja näkörattieta katotaan vanahalla verkusonnin akulla. Niin nyt kaelotettaan, että katulamppujen pittää loestoa yöt ympäriinsä, vaekkei ei oo kun kaksi asuttua huushollie ja korvapuoli kissa.