Kohta autoilu on todella edullista ! Polttomoottoriautoja saa 2030 oikein halvalla ja sähköautoja vielä halvemmalla ! Muutenhan siirto sähköautoihin ei toteudu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007787482.html
Polttomoottoriautojen päivät ovat pian luetut
12
51
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kysyntää riittää niin kauan kun kansan tulotaso ja varallisuus on tällä tasolla, ellei bensan ja dieselin omistamista ja ajamista aleta rokottaa ihan älyttömästi. Joka tapauksessa paljon pitää muuttua että tuo ennustus toteutuu, mutta sen onkin tehnyt hyvin toimeentuleva nainen.
- Anonyymi
"Tulevaisuus on varmasti puhtaammissa ajoneuvoissa, mutta tällä hetkellä tavoitevauhti on liian nopea. Tällä tavalla ajamme itsemme taloudelliseen katastrofiin. Sitä paitsi Fingridinnsivuilta voi käydä katsomassa ”päästöttömän” sähkön kulloiset päästöarviot:
Kulutetun sähkön CO₂-päästöarvio
119 gCO2/kWh (6.2.2021)". - Anonyymi
Muutaman vuoden päästä hallitukselle kelpaavat ihan millä vaan autolla työssäkäyvät ja veroa maksavat autoilijat. Kyyti on nimittäin Suomiparalla niin kylmää.
- Anonyymi
Se on vaan unelmaa. Kyllä viherpiiertäjät pitävät huolen, etteivät autot täällä halpene.
Valtio ei pärjää ilman autoilusta tulevia verotuloja. - Anonyymi
Sähköautoille tulee uusi vero, onko se kilometripohjainen vai ympäristöpohjainen (saastuttavat akut), se onkin sitten jo toinen juttu.
- Anonyymi
Ei kannata enää ostaa vanhan mutta hyväkuntoisen polttisauton tilale mitään uutta reilusti yli 30000 euroa maksavaa itselataava hybridiä. Ei 1-1,5 litran kulutusserolla voi puolustella hankinnan järkevyyttä ja kannattavuutta.
- Anonyymi
Sekin kulutusero tulee pitkälti myös eroissa tehoihin.
Kovaan ajoon taitaa olla diesel vielä pitkään ylivoimainen.
- Anonyymi
Itselataavalla mennään vielä 2040!
- Anonyymi
Myydäänkö sinulle apteekissa reseptillä bensaa?
- Anonyymi
Enää ei kannata ostaa bensa-autoja vaan ainoastaan Hybridiautoja. Toyota on muuten hybridiautojen markkinajohtaja.
- Anonyymi
Toyotalla vielä huonosti ladattavia tarjolla.
- Anonyymi
Höpö höpö.
Bensakoneella on varmasti ympäristöystävällisempi kuin akulla ja antaa tasaisen käytettävyyden uudesta-pitkälle eteenpäin. Tämä on ehkä tärkein asia yhteiskunnille ja ihmisille.
Muuten ei myytäisi alkaen 500eur ajokunnossa liikenteeseen ja siitä sen satasen välein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604923Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121489
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71129Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739