nyt on tulossa kansalle rokotuspassi.hyväkin sinänsä paljon matkustaville.päättäjät sanovat että rokotuspakkoa ei tule,mutta se koronapassin tulo merkitsee,jotta rokote pakosti otettava ,jos meinaa päästä ravintolaan,teatteriin jne.jääkö rokotteille allerginen yhteiskunnassa kaiken ulkopuolelle? kertokaa mitä ajattelette.
koronapassin tulo
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Täysin järjetön juttu. Tällä vain yritetään saada kaikille pakkorokotus. Kyllä se pandemia ajan kanssa menee pois vaikka ei rokotetakaan.
OLen ollut kaikille rokotteille allergikko aiemminkin,mitä tulee kun ei voi tuon vuoksi uskalla ottaa rokotusta.onko täällä muitakin jotka ovat allergisia rokotuksille?
Pitää pyytää siihen rokotepassiin kirjaus miksi rokotusta ei voi saada.
Tanskassa on noussut mielenilmauksia moista rokotepassia vastaan. Ja Ruotsissakin. Uutisissa oli. Eikä ihme? Löytyi hyvä analyyttinen kirjoitus:
Pakkorokotukset "rokotepassin" avulla?
Ei pidä suostua ja alistua kaikkeen vouhotukseen. Muuten viedään silmätkin päästä, tuhkat pesästä!
https://www.maijaliisa-hiekkanen.fi/?page_id=422