Luonnon pelastus

Minun mielestäni luontoa pitäisi suojella esimerkiksi ihmisten pitäisi laittaa enemmän roskiksia maailmaan koska siteen ihmeset eivät heittäisi niin paljon maahan mutta se veisi luonnon varoja mitä te tekisitte?
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei laiteta roskiksia ainakaan luontoon.
Pahimmillaan ne ovat kuin kaatopaikkoja,kun olisi ollut vaivaa ja kustannuksia liikaa tyhjentää ajoissa.
Kun kuljettaa pakkauksia sinne,miksi jääviä roskia ei voisi kuljettaa takaisin?
Vähemmän painoa ja vähemmän tilaa vieviä.
Tyhjä leipä-tai pakastepussi mukana jos tarvii roskia pakata sotkemisen takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minun mielestäni luontoa pitäisi suojella esimerkiksi ihmisten pitäisi laittaa enemmän roskiksia maailmaan koska siteen ihmeset eivät heittäisi niin paljon maahan mutta se veisi luonnon varoja mitä te tekisitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu