Magneettikuvaus

Jos kuvataan lonkat tai alaselkä niin pitääkö päänkin olla siellä putkessa?
8157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mä olen 170 cm pitkä, ja kun alaselkää kuvattiin, niin olin aikalailla kokonaan putkessa.
Pää oli tosin ihan lähellä putken toista ulkoreunaa.

Äänestä

Kai sen pukukoppiinkin voi jättää, mutta silloin ei välttämättä ajatus kulje

Äänestä

Ei sinne putkeen kukaan ole jäänyt! Eikä satu!

Äänestä
  • Eikä se päänkään kuvaus ole mikään paha tilanne. Tässä joulukuun alussa olin juuri pari kertaa pään TT-kuvauksessa ja kerran magneettikuvauksessa. Vaikka magneetissa laitetaan se häkki kasvoille, ei se ainakaan minulla tuntunut ahdistavana. Rentouduin vain siksi lyhyeksi kuvaushetkeksi ja kuuntelin kuulokkeista haluamaani musiikkia.

    Äänestä

Aloittajalla on ilmeisesti ahtaanpaikan kammo. En osaa vastata, mulla on kuvattu koko selkä ja silloin ainakin oli pääkin putkessa. Antavat jotain rauhoittavaa, jos tuntuu, että tarviset.

Äänestä

Jouduin kerran olemaan tunnin putkessa.
Hoitajat ehdottivat, että päätukeen on mahdollista laittaa peili, jolloin näkee putken ulkopuolelle.
Tuntui loistavalta idealta ja halusin kokeilla.

Itselläni ei ole ahtaan paikan kammoa, mutta tuli mieleen, että sellaista pitäisi aina käyttää kuvatessa, etenkin ahtaan paikan kammoisten kohdalla.

Äänestä
  • Mitäpä siitä peilistä näkee - tutkimushuoneen seinän. Mutta ehkäpä tuokin auttaa ahtaita paikkoja kammoksuvaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäpä siitä peilistä näkee - tutkimushuoneen seinän. Mutta ehkäpä tuokin auttaa ahtaita paikkoja kammoksuvaa.

    Mä näin peilin kautta hoitajat seinässä olevan lasin takana koneidensa ääressä.
    Siellä kävi muitakin hoitajia ja lääkäreitä, olihan tuota ihan ok seurailla aikansa kuluksi.
    Kun se peili oli, niin se putki ei näkynyt ollenkaan itselle.

    Luulisin kyllä, että on avuksi ahtaan paikan kammoiselle, sitä mieltä ne hoitajatkin olivat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos kuvataan lonkat tai alaselkä niin pitääkö päänkin olla siellä putkessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu