Tämän hellittelynimen saavat PERSUT.
Kysymyksessä on äärioikeistolainen puolue.
Heillä on johdonmukainen yritys tavoitella omaa etua valehtelemalla.
Tavallisen ihmisen tehtävä on olla osallistumatta valheisiin.
Tällaisesta toiminnasta on hyvä esimerkki Amerikan tapahtumista, jollaista sieltä hiljattain saimme kuvaruudun välityksellä seurata.
Kysymyksessä on äärioikeistolainen puolue.
Heillä on johdonmukainen yritys tavoitella omaa etua valehtelemalla.
Tavallisen ihmisen tehtävä on olla osallistumatta valheisiin.
Tällaisesta toiminnasta on hyvä esimerkki Amerikan tapahtumista, jollaista sieltä hiljattain saimme kuvaruudun välityksellä seurata.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Elä pelekää, Ameriikka tulee pysymään siellä omalla karttapaikallaan, ei ole nähtävissä mannerten liikkeitä. Perussuomen vastustajat koittaa sorkea USA:n tapahtumat Suomeen ja Perussuomalaiset asiaan johon he ei kuulu mitenkään,vai näkyikö siellä Perussuomalaisia valtaamassa USA:n hallintolaitosta?
Toistaiseksi vain vihreät ovat kiipeilleet eduskuntatalon pilareissa.
Eikö ole muuta vaaliteemaa muilla puolueilla,kuin hyökätä Perussuomalaisia kohtaan,miten olis vaikka vaaliteematoman maan asioiden hoidosta.....ai niin, mutta kun bekin on nähty ja suossa ollaan,joten eipä kärsi puhua muusta kuin Perussuomalaisten vastustamisesta.
Perussuomalaiset ajaa Suomen ja suomalaisten hyvinvoinnin turvaamista! Ääni menee siis Perussuomalaisille!
tänäänkin pidetään akkkojen itkettämispäivä
Ihana suomalainen puolue. Ainoa puolue joka arvostaa omaa maataan ja sen asukkaita. Onneksi meillä on vielä tällainen vaihtoehto. Keskustakin lähti vasemmiston ja vihreitten hömpötyksiin mukaan, mitkä ovat täysin oman maamme eujen vastaisia. Kannustan äänestämään perussuomalaisia. Ei anneta keskustan tuhota kaikea sitä arvokasta ja kaunista, jonka isämme ja äitimme ovat rakentaneet.
Niin, sitä kaikkea kaunista ja ihanaa mitä viimeiset sata vuotta keskustalaiset isämme ja äitimme meille rakentaneet.
Juuri noi, kyllä kannattaa keskustaa äänestää, voimme siten säilyttää kaikki hyvä mitä keskusta on 100 vuotta rakentanut
Persut ovat liioittelevia kapinallisia jyrkkine vaatimuksineen ja mahdottomine ehdotuksineen.
Pitää pysyä kiinteästi totuudessa, en suvaitse liioittelua.
Liioittelu ei jää koskaan vastavaikutusta vaille.
Joka heidän ajatuksiinsa yhtyy, katselee maailmaa ruusunpunaisten lasien lävitse.
EIKÖ NIIN !