millainen kovalevy olisi hyvä Wbox HD3, että sillä voisi tallentaan telkkarista ohjelmia, ja voiskohan tuolla tallentaa toista kanavaa ja samalla katsoa toista? Kuinkahan paljon tuossa on tallennustilaa, ostin tuon käytettynä.
kovalevy+digiboksi
Anonyymi
32439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikä tahansa max 2 TB ulkoinen kovalevy käy.
Ja boksissa ei ole itsessään yhtään tallennustilaa ennen kuin hankit siihen sen ulkoisen levyn.
Eli sitä on sitten juuri sen verran kuin ostamassasi ulkoisessa kiintolevyssä. Enintään tuo 2TB.
Ja kyllä, voit katsoa yhtä kanavaa ja samaan aikaa tallentaa toista.
WD Elements SE 1 TB ulkoinen kovalevy tuollasessa on se 1 TB.. sehän sit vai?? 1000 GB, riittääköhön tuo?
se kai sit helppo asentaa, eikun usb liittimellä ja boxin säätimellä pitäs pelata? Onkoha se sit boxista kiinni voiko tallentaa samalla kahta kanavaa kun katsoo yhtä ..Wbox HD3 tällanen se kuten tuolla jo kirjoittelin.
Wboxin mainosteksti sanoo: "Liittämällä boksiin erikseen ostettavan ulkoisen kovalevyn, voit tallentaa samanaikaisesti kolmea eri kanavaa kahdesta eri kanavanipusta."
Kuulemma tallennettavien kanavien määrä voi riippua kovalevyn nopeudesta, hitaalla levyllä saattaa onnistua vain yksi, nopealla kolmekin. Se ei selviä kun kokeilemalla.
Hyvin pitäisi pelata tuolla WD:n 1 TB kiintolevyllä, ja siihen saat usemman sata tuntia tallennettua, uskoisin riittävän.
Levy USBilla kiinni boksiin ja menoksi.