Työn orjat, sorron yöstä nouskaa!

Meidän sosialistien on aika. Vappuna marssitaan!
Kiitos Marx, Kuusinen ja Neuvostoliitto! ❤️
4229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos olisin töissä niin vaatisin enemmän työntekijälle etuja. Mutta ei SDP:n työväen tarvi olla töissä.
Työväenyhdistyksellä nähdään!

Äänestä

Ennemmin maa reppee ku demari häppee.

Äänestä

Viime vuonna Suomi velkaantui 3270 euroa lisää jokaista Suomalaista kohti, mukaanlukien lapset, vanhukset, sairaat jne. Hyvä tulee Sanna Marin! Pitäisikö punikkien ottaa käsi pois sieltä työnantajan taskulta ja ryhtyä töihin?

Äänestä

Vaalien jälkeen kepun on vaikea irvistellä. Leppoiset kunnan rahastukset kepulta loppuvat. Ottaako kupoliin🤣🤣🤣?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Meidän sosialistien on aika. Vappuna marssitaan!
Kiitos Marx, Kuusinen ja Neuvostoliitto! ❤️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu